ГоловнаCOVID Travel NewsСтамбул «вибухнув»: влада Туреччини повідомила, що популярний у туристів мегаполіс став заразним...

Стамбул «вибухнув»: влада Туреччини повідомила, що популярний у туристів мегаполіс став заразним епіцентром

Стамбул – це турецький Ухань. Такий висновок зробила офіційна влада Туреччини ще на початку епідемії коронавірусу. Ось і тепер вони знову повернулися до цього сумного порівняння – місто вихідного дня Стамбул у фігуральному сенсі «вибухнув» від кількості хворих, зазначив МОЗ Турецької Республіки. Причина полягає в «комунікабельності» мегаполісу – це великий авіахаб, де пересаджують мільйони туристів. Незабаром країну накриє «ковідне цунамі».

Стамбул – епіцентр омікрон-штаму

За даними відомства, зростання захворюваності на коронавірус в Туреччині зростає, причому половина загальної кількості випадків по всій країні припадає саме на Стамбул – експерти вважають екскурсійне місто епіцентром «омікрону». «52 відсотки всіх випадків виявлено у Стамбулі. Ми можемо буквально сказати, що Стамбул вибухнув. Варіант Omicron призвів до того, що кількість випадків захворювання на Стамбулі перевищила половину від загальної кількості випадків», – з тривогою повідомив міністр охорони здоров’я Фахреттін Коджа у заяві про спалах вірусу корони.

Стамбул був найбільш критичним містом країни з початку епідемії коронавірусу. Ось і наразі експерти зазначили, що місто «плідить омікрон». Головна причина цього полягає в тому, що Стамбул є воротами Туреччини у світ за допомогою повітряного транспорту. Це великий пересадковий авіавузол, звідки туристи пробираються до закритих країн.

“5-кратна швидкість за 10 днів”

У бесіді з Anadolu міністр охорони здоров’я, член Наукової ради з коронавірусу, головний лікар Башакшехір Чам та координатор міської лікарні Сакури професор та доктор Нуреттін Йійіт заявили, що існує зв’язок між темпами зростання в Стамбулі та щільністю населення: «Стамбул – велике місто за своїми характеристиками , за чисельністю населення Це дуже густонаселене місто. За останні 10 днів темпи зростання кількості випадків у Стамбулі збільшились у 5 разів. Це дуже серйозно відбивається на цифрі країни. Подібний процес відбуватиметься і в інших наших провінціях, навіть якщо ми цього не бажаємо. Ось чому ми можемо дійти великих чисел». Іншими словами, найближчими днями/тижнем Туреччину накриє «ковідне цунамі», яке поширюється зі Стамбула.

З огляду на це зростає навантаження на систему охорони здоров’я. Через велику кількість хворих перед клініками Стамбула вишикувалися черги на вакцинацію та ПЛР-тести. На кадрах, розміщених у соціальних мережах, видно, що черги у деяких лікарнях сягали десятків метрів, а в деяких місцях вони перетікали на вулиці.

Раніше DIP писав, що велика кількість країн у Європі визнана «непридатною» для туризму через поширення штаму, що «викликає занепокоєння». Подробиці читайте у матеріалі «Такого ще не було: 21 країна ЄС забарвилася на новій карті малинового кольору, туризм закритий повністю».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Сон із домашніми тваринами: плюси та мінуси».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода