ГоловнаCOVID Travel NewsОпубликована нова карта захворюваності COVID у ЄС: туризм повністю закритий у 21...

Опубликована нова карта захворюваності COVID у ЄС: туризм повністю закритий у 21 країні

Утриматися від туристичних поїздок у більшість країн Євросоюзу та Шенгенської зони мандрівників закликав Європейський центр із профілактики та контролю захворювань (ECDC), опублікувавши нову карту даних захворюваності. Відповідно до неї, у переважній кількості регіонів «зашкалюють» показники інфікування коронавірусом – такого ще не було. На цьому фоні «стійким солдатиком» виглядає Румунія, проте глобально через новину про рекордну кількість захворілих у Європі туризм впав у глибокий зневіру.

За даними карти, всі перераховані нижче країни останнім часом забарвилися в критичний малиновий колір – це означає, що ці території сильно уражені COVID-19, причому комбінацією штамів. За останні 14 днів у них було зареєстровано понад 500 позитивних випадків коронавірусу:

 1. Бельгія
 2. Греція
 3. Данія
 4. Ірландія
 5. Ісландія
 6. Іспанія
 7. Італія
 8. Кіпр
 9. Латвія
 10. Литва
 11. Ліхтенштейн
 12. Мальта
 13. Нідерланди
 14. Португалія
 15. Словаччина
 16. Словенія
 17. Фінляндія
 18. Франція
 19. Хорватія
 20. Чехія
 21. Естонія

Так, Франція, Греція та Хорватія побили нові рекорди захворюваності на Covid-19, у той час як у двох сусідніх країнах, Нідерландах та Бельгії, рівень зараження значно збільшився на 35% та 79% відповідно.

Повідомляється, що Фінляндія перебуває на етапі «розповсюдження серед населення» і повідомила про 38700 нових випадків захворювання Covid-19 за останні сім днів у порівнянні з 19600 новими випадками попереднього тижня. Експерти наголосили, що, незважаючи на кампанії з вакцинації та антипандемічні заходи, включаючи закриття кордонів та карантин, пік нових інфекцій у деяких європейських країнах ще не настав.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), з усіх країн, включених до малинового списку, Франція (1 367 895), Італія (901 607), Іспанія (637 694), Португалія (169 818), Нідерланди (122 398) та Бельгія, і Чехія (40 650) повідомили про найвищі показники захворюваності за останні сім днів. Крім того, те ж відомство заявило в четвер, що за останній тиждень у всьому світі було зареєстровано рекордну кількість випадків COVID-19 – 9,5 мільйона, що на 71% більше, ніж за попередній 7-денний період. Проте кількість щотижневих смертей знизилася. На цьому фоні Агентство охорони здоров’я ЄС рекомендувало туристам утримуватися від поїздок до країн, внесених до зазначеного вище списку.

На відміну від країн, перерахованих у малиновій категорії, у Румунії нині найбільш стабільна ситуація з коронавірусом. Румунія, як і раніше, залишається єдиною європейською країною, яка не пофарбована ні в червоний, ні в малиновий колір. При цьому п’ять румунських регіонів зараз пофарбовані в помаранчевий колір, а ще два – у зелений. Це означає, що подорож до Румунії поки що дозволені. Тим не менш, всі, як і раніше, зобов’язані дотримуватися правил в’їзду в країну.

Інші країни, які не входять до категорії малинового, помаранчевого чи зеленого списків, нині класифікуються як червоні країни. Країни, які в даний час потрапили до червоного списку – за цими напрямками туристам теж варто утриматися від подорожей:

 • Австрія
 • Болгарія
 • Угорщина
 • половина Німеччини
 • половина Норвегії
 • половина Швеції

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Що буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? – епідеміолог».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода