ГоловнаЕкономікаУ Туреччині закликали подавати до суду на всіх, хто негативно відгукується про...

У Туреччині закликали подавати до суду на всіх, хто негативно відгукується про турецьку ліру

Інфляція у Туреччині стала політичним інструментом із елементами кримінального переслідування. Міністр фінансів Нуреддін Небаті закликав своїх співвітчизників подати до суду на будь-кого, хто негативно висловлюється щодо вартості турецької валюти.

“Прийміть судові заходи проти будь-кого, хто ввів вас в оману, і це завдало вам збитків”, – сказав міністр фінансів в інтерв’ю CNN Turk. Його заклик прозвучав невдовзі після того, як банківський регулятор країни подав позов до суду проти більш ніж 20 осіб, включаючи колишнього керуючого центральним банком через їх повідомлення в Twitter.

Звинувачення спрямоване проти журналістів та економістів, які кажуть, що девальвація ліри триватиме доти, доки Ердоган не змінить своєї фінансової політики, яка діаметрально протилежна світовій практиці в таких випадках. Проте міністр фінансів Туреччини звинувачує цих коментаторів у веденні “психологічної” війни, тим самим закликаючи своїх співвітчизників купувати золото та долари, повідомляє BNR.

Серед обвинувачених у кримінальних злочинах – колишній голова центрального банку Дурмуш Ялмаз, який зараз є депутатом парламенту від націоналістичної опозиції. Він очолював банк у період збільшення іноземних інвестицій з 2006 до 2011 року. Інший обвинувачений – відомий економіст Гюльдем Атабай.

Заклики до судових позовів проти інакодумців звучать тоді, коли турецький уряд готує зміни у законодавстві. Вони спрямовані на посилення контролю за соціальними мережами. Труднощі для турецької ліри почалися на початку листопада, з того часу вона втратила майже половину своєї вартості.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода