ГоловнаЕкономікаКурс турецької ліри впав до історичного мінімуму

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму — за інформацією ЗМІ, у вівторок він уперше в історії перевищив позначку 29 лір за долар, щоправда, ненадовго. Проте експерти не розраховують, що інфляція у Туреччині найближчим часом зменшить темпи — і туризму це загрожує наслідками.

«Турецька ліра впала до нового історичного мінімуму на початку торгів понеділка, 4 грудня. Курс долара до турецької ліри (USD/TRY) зріс на 0,79%, досягнувши позначки 29,1292 ліри, свідчать дані міжнародного ринку Forex. Різкий стрибок стався о 02:05 за київським часом, проте вже через дві хвилини долар знову повернувся до позначок нижче 29 лір (28,9406)», – розповідають ЗМІ. У результаті курс ліри становив 28.85.

При цьому приводом для відігравання втрат стали нові дані про інфляцію. «Показник піднявся до максимуму за 11 місяців, але виявився кращим за прогнозний», – пояснили в агентстві. Річна інфляція споживчих цін у Туреччині в листопаді становила 61,98%, тим часом експерти-економісти від Bloomberg економісти в середньому пророкували 62,6%. Краще очікувань виявився і місячний показник: 3,28% проти прогнозу 3,9% і жовтневого значення 3,43%.

Як додають експерти, за останні 12 місяців курс долара до турецької ліри зріс приблизно на 55%. За прогнозами інфляція в країні залишиться високою до середини 2024 року з подальшим зростанням вище 70% через сезонні ефекти в січні та несприятливі базові ефекти в травні.

Нагадаємо, що туризму турецькі експерти передбачають із цього приводу глобальні проблеми. Турецький статистичний інститут (TUIK) заявив, що минулого листопада готелі та ресторани подорожчали майже на 93% і посіли перше місце за темпами зростання цін. «Туреччина більше не є дешевою країною для подорожей і що ми маємо труднощі з просуванням напряму в цій новій ситуації», – прокоментував цю ситуацію гендиректор «німецького» турецького туроператора Bentour Деніз Угур. “Якщо ціни продовжать зростати, Туреччина може втратити багатьох туристів через своїх найближчих конкурентів”, – додав він.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині почався стрімкий обвал ліри, туризм в шоці

Тривожні чутки про те, що турецька ліра «відпущена у...

Турецьку ліру чекає сильна девальвація, аналітики MS назвали новий приголомшливий курс

Американські експерти пригрозили «переобраному турецькому президентові приголомшливою інфляцією». Як...

Рекордне падіння шостий день поспіль: турецька ліра дешевшає на очах

Турецька ліра падає шостий день поспіль – такі дані...

Туреччина на межі повного банкрутства: туристам це загрожує великими проблемами

Туреччина на межі повного банкрутства – таку оцінку ситуації...

Турецька ліра впала, а інфляція в Туреччині досягла безпрецедентного рівня: дорожчає все

Турецька ліра впала і оновила мінімум: її вартість впала...