ГоловнаЕкономікаУ 2022 році в популярній у українців Туреччині прогнозується 50% інфляція

У 2022 році в популярній у українців Туреччині прогнозується 50% інфляція

Економіка Туреччини увійшла в зону турбулентності – інфляція в республіці досягне приголомшливих значень: 55 відсотків у травні і коливатиметься на позначці близько 50 відсотків до листопада 2022 року – під час пляжного сезону в країні. Це найвищий показник за період 19-річного правління президента Ердогана.

Такий невтішний прогноз дали турецькі ЗМІ з посиланням на один із найвпливовіших банків світу JP Morgan. Економічна нестабільність неминуче спричинить подорожчання комунальних послуг, продуктів та вартості турів для мандрівників.

Лавиноподібне зростання споживчих цін та подальше падіння ліри – таким бачиться найближче майбутнє Туреччини експертам економіки. У дослідницькому звіті, опублікованому JP Morgan, було зазначено, що думки деяких політиків, попереднє та дострокове зниження відсоткових ставок, погіршення інфляційних очікувань та знецінення курсу національної валюти призвели до різкого зростання інфляції у грудні. Після несподіваної інфляції наприкінці 2021 року банк переглянув інфляційні очікування на 2022 та 2023 роки, спрогнозувавши, що інфляція досягне рекордних 55 відсотків у травні та все літо та осінь коливатиметься на рівні близько 50 відсотків.

Інфляція може впасти до 35 відсотків до кінця 2022 року та знизиться до 15 відсотків наприкінці 2023 року. «Ми не бачимо жодних ознак «каяття» з боку політиків, і через це ми не вважаємо, що найближчими місяцями буде дотримуватися жорстка грошово-кредитна політика», – заявили аналітики банку. подальше кількісне пом’якшення буде сюрреалістичним навіть для Центрального банку Турецької Республіки

Один із найбільших у світі інвестиційних банків Goldman Sachs також заявляв про свої інфляційні очікування щодо Туреччини: «Ми прогнозуємо, що інфляція в Туреччині перевищить 40 відсотків у першому кварталі і залишиться на цьому рівні протягом більшої частини року».

Примітка: раніше DIP писав, що «Стали відомі країни, які подешевшають та подорожчають у 2022 році для українських туристів».

«З огляду на волатильність курсу ліри, невизначеність у прогнозах інфляції надзвичайно висока і лише зростає. Ми, як і раніше, вважаємо, що облікова ставка у розмірі 14 відсотків, яка підтримується адміністративними та частковими податково-бюджетними заходами, не зможе забезпечити сталу стабілізацію турецької ліри», – зазначили експерти Goldman Sachs.

«Хоча у нас немає твердої впевненості в тому, що це відбудеться, враховуючи, що влада продовжує приймати екстраординарні політичні рішення, які вони вибрали для стабілізації турецької ліри, наші прогнози полягають у тому, що у другому кварталі відсоткові ставки різко зростатимуть», – резюмували вони.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Сині нігті, губи або шкіра – одні з нових симптомів Omicron».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода