ГоловнаЕкономікаТурецька ліра впала, а інфляція в Туреччині досягла безпрецедентного рівня: дорожчає все

Турецька ліра впала, а інфляція в Туреччині досягла безпрецедентного рівня: дорожчає все

Турецька ліра впала і оновила мінімум: її вартість впала до 15 лір за долар після того, як став відомий рівень інфляції в Туреччині за квітень, який досяг безпрецедентного рівня 69.97%, досягнувши найвищого значення за два десятиліття. У результаті в понеділок турецька валюта торгувалася за 15,0421 за долар, пише газета Ahval. При цьому з середини березня турецька валюта оцінювалася в діапазоні між 14,5 та 14,9 долара за долар.

«Фінансові установи продали десятки мільярдів доларів за ліри з грудня, коли валютна криза досягла свого піку і погрожувала підірвати економічну стабільність. Думаю, ми знову спостерігаємо сильну інтервенцію, щоб захистити рівень 15 — ідіотизм з огляду на ширшу силу долара. Порожня витрата резервів, яких у Туреччини немає», — прокоментував виданню Тім Еш, старший стратег із ринків, що розвиваються, в BlueBay Asset Management у Лондоні.

Експерти також зазначають, що ліра втратила 44 відсотки своєї вартості у 2021 році, що допомогло підштовхнути інфляцію до найшвидшого темпу з часів банківської кризи на початку 2000-х років. Збитки цього року становлять понад 10%. Інфляція в Туреччині залишиться на рівні від 65 до 75% до грудня – також заявляють вони.

При цьому представники опозиційного видання заявляють, що майже три чверті турків не вірять у точність офіційних даних щодо інфляції. «Минулого року турки масово скуповували долари та євро. І зараз все стрімко дорожчає. Згідно з деякими незалежними оцінками цін у Туреччині, щорічні зміни перевищують 100%», – запевняють вони.

І справді, у Туреччині все стрімко дорожчає. “У Туреччині все зростає: і кількість туристів, і інфляція, і ціни, і відсоток охочих звідси поїхати”, – таке спостереження опубліковано у блозі експата. Так, щодо минулорічних цін збільшилася вартість у всіх сферах життя: житло (61.14%), громадське харчування та готелі (69.26%), предмети домашнього побуту (77.64%), продукти та безалкогольні напої (89.1%), транспорт (105.86%).

Більше того, на очікування експертів, поточне підвищення не зупиниться найближчим часом. Очікується підвищення цін на «молочку» на 33% та хліб. Причина – зростання цін на сировину. Збільшується вартість мобільного зв’язку. «Можу сказати за моїм особистим тарифом у оператора Turkcell – пакет на 12 ГБ інтернету (плюс хвилини та смс) минулого місяця коштував 55 лір (105 гривень), а завтра я заплачу за нього вже 70 лір (140 гривень)», – конкретизувався автор.

«У Туреччині перерахували межу голоду та межу бідності на один місяць для сім’ї з чотирьох осіб: мама, тато та двоє дітей. Рівень голоду встановлено лише на рівні 5.323 лір, тобто, 11 гривень (збалансоване здорове харчування), а характеристика бідності – 17.340 лір, тобто, 35 гривень (загальна сума витрат на продовольство та одяг, житло, транспорт, освіту, охорону здоров’я та інші предмети першої необхідності)», – навів приклад експат.

Згідно з офіційною інформацією, у республіці відсоток молоді, яка бажає виїхати з Туреччини, за останні 12 років збільшився з 28% до 48%. Зростання склало 71.4%. «А якщо брати статистику щодо населення загалом, то понад 35% хотіли б мігрувати за кордон, якби мали таку можливість. Раніше причиною такого бажання називалася наявність перспективи, яку пропонують інші країни. А тепер люди хочуть поїхати від безвиході життя в Туреччині», – помітив блогер.

Біжать із Туреччини люди з освітою та професіонали своєї справи. «Утікають від почуття безнадійності, обмеження свобод. Багато хто не бачить себе в майбутньому Туреччини, не бачить можливості для реалізації своїх умінь, потреб і надій», – уточнив причини блогер.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

В Туреччині шоковані від подорожчання у січні: авіаквитки +30%, готелі +12%, алкоголь +24%

Туреччина в особі представників туристичного сектору, мандрівників та місцевих...

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму — за...

У Туреччині підрахували та жахнулися: подорожчання готелів за останній місяць шокувало всіх

Готелі та ресторани у Туреччині впевнено тримають перше місце...

У Туреччині почався стрімкий обвал ліри, туризм в шоці

Тривожні чутки про те, що турецька ліра «відпущена у...