ГоловнаЕкономікаРекордне падіння шостий день поспіль: турецька ліра дешевшає на очах

Рекордне падіння шостий день поспіль: турецька ліра дешевшає на очах

Турецька ліра падає шостий день поспіль – такі дані опублікувало місцеве видання Ahval. За даними його експертів, турецька валюта впала до 17:28 за долар. Загалом вартість ліри за цей рік скоротилася на 25%.

Липневе падіння стало найдовшою смугою втрат із середини травня – додають турецькі експерти. Вони також нагадали, що цього року ліра втратила майже 25% своєї вартості. Причому минулого року турецька валюта подешевшала ще на 44%.

«Інфляція в країні становить 78,6%, що є найвищим рівнем з 1998 року», – додали турецькі експерти, традиційно розкритикувавши ті заходи, які вживає президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Вони також нагадали, що турецький президент звільнив трьох керуючих центральним банком із 2019 року. При цьому Туреччина вжила різних заходів, щоб відмовити компанії та приватних осіб від купівлі іноземної валюти. «Туреччина має найвищу інфляцію серед ринків, що розвиваються, і промислово розвинених країн. Процентні ставки в країні, за вирахуванням інфляції, також є найбільш негативними у світі», – додають вони.

Додамо, що за офіційною турецькою статистикою ситуація з курсом ліри серйозно відбивається на туризмі. Ціни в готелях та ресторанах подорожчали на 80% до минулого року, посівши третє місце за загальними темпами інфляції в Туреччині. Такі офіційні дані навів турецький статистичний інститут (TUIK), який оголосив дані індексу споживчих цін (CPI) за червень. Згідно з турецькою статистикою, найсильніше за рік подорожчав транспорт, продукти харчування та напої, а також ціни на підприємствах туріндустрії – тобто. в готелях та ресторанах.

Так, ціни на транспорт у червні щодо того ж місяця минулого року піднялися на 123,37%, за місяць їхнє зростання склало 10,59%. На другому місці продукти харчування – вони показали зростання 93,93% до минулого року. Готелі та ресторани серйозно залежать від рівня цін на енергоносії та на їжу – тому не дивно, що вони посідають третє місце за рівнем зростання цін. За рік, згідно з турецькою статистикою, у них ціни зросли на 79,55%. За місяць ціни піднялися на 5.42%. Подробиці читайте за посиланням.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму — за...

У Туреччині почався стрімкий обвал ліри, туризм в шоці

Тривожні чутки про те, що турецька ліра «відпущена у...

Турецьку ліру чекає сильна девальвація, аналітики MS назвали новий приголомшливий курс

Американські експерти пригрозили «переобраному турецькому президентові приголомшливою інфляцією». Як...

Туреччина на межі повного банкрутства: туристам це загрожує великими проблемами

Туреччина на межі повного банкрутства – таку оцінку ситуації...

Турецька ліра впала, а інфляція в Туреччині досягла безпрецедентного рівня: дорожчає все

Турецька ліра впала і оновила мінімум: її вартість впала...