ГоловнаЕкономікаТуреччина на межі повного банкрутства: туристам це загрожує великими проблемами

Туреччина на межі повного банкрутства: туристам це загрожує великими проблемами

Туреччина на межі повного банкрутства – таку оцінку ситуації озвучив екс-міністр економіки республіки, голова турецької опозиційної партії DEVA Алі Бабаджан. Для турбізнесу, що становить суттєвий сектор економіки, що заробляє валюту, це загрожує масовими відключеннями електрики в готелях за несплату, захмарні ціни на проживання через сильно збільшені витрати, і як наслідок – втрата турпотоку.

«Сьогодні я хочу сказати, що ми на межі банкрутства як країна і закликаємо уряд негайно виконати свої обов’язки. Я переживаю, бо ризик дефолту нашої країни, а саме ризик банкрутства досяг безпрецедентного рівня. Перед нами постає питання економічного та фінансового виживання. Кредитний рейтинг Туреччини впав до найгіршого рівня в історії», – цитує газета Ahval виступ пана Бабаджана на засіданні його партії. Видання нагадує, що таку оцінку висловлює експерт, який обіймав високі посади – зокрема міністра економіки, міністра закордонних справ та заступника прем’єр-міністра при уряді президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Що таке дефолт для Туреччини, що таке банкрутство? Це означає, що Турецька Республіка не може платити за природний газ та нафту, які вона імпортує. Банкрутство означає, що основні потреби, такі як газ та дизельне паливо, не можуть бути задоволені навіть за наявності грошей. У вас є гроші, ви не можете отримати більше половини бензобака, або ви чекаєте у черзі 3 години. Це банкрутство», – заявив він.

Для турецької туріндустрії, втім, тривожніше звучить наступний сигнал. «Банкрутство означає широкомасштабні та тривалі відключення електроенергії по всій країні. Уявіть, що електрика вимкнена на шість годин, 10 годин на день. Ось у чому небезпека. Банкрутство означає повний економічний та фінансовий колапс. Банкрутство означає хаос», – налякав експерт. Він також закликав президента Ердогана «негайно змінити управління економікою та фінансами країни на основі розуму та науки», а також призначити кваліфікований персонал до Центрального банку та «не втручатися» у його роботу.

Нагадаємо, що тривожні повідомлення з турецьких готелів почали надходити ще на початку лютого цього року. Власники готелів прогнозували «аномальне зростання цін», аж до 100% у зв’язку з фінансово-енергетичною кризою в країні. «Ще недавно частка енергії у статтях витрат готелю становила 4-8%, зараз вона сягає майже 100%, тобто на сплату йдуть всі наші доходи. І це ми ще не знаємо, як зростуть ціни на електрику та продукти у зимовий період», – заявив черговий готельний експерт, Бюлент Зюзер, віце-президент Егейської асоціації туристичних підприємств та розміщення (ETIK). За його словами, ці витрати доводиться закладати у ціни – і навіть на етапі раннього бронювання ціни вже зросли на 50%. Подробиці читайте у матеріалі DIP “Вартість відпочинку в Туреччині подорожчає на 100%: названі терміни та причини“.

Зростання цін зафіксували і українські громадяни, що живуть у Туреччині. За їхніми словами ціни на бензин і на їжу росли семимильними кроками. Сьогодні вночі знову підняли вартість бензину приблизно до 15.6 лір (37 гривень). Минулої ночі до того ж рівня підняли дизель… Для порівняння, рік тому літр бензину коштував 7.3 ліри (12,5 гривень), і навіть у листопаді минулого року він коштував ще 8.48 (14,5 гривень), за літр бензину, тобто основне підвищення відбувається саме зараз. Падіння ліри, підвищення вартості нафти … все це відбивається на людях – народ вже відчайдушно жартує, що скоро пересядуть на коней», – заявляли експати.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму

Курс турецької ліри впав до історичного мінімуму — за...

У Туреччині почався стрімкий обвал ліри, туризм в шоці

Тривожні чутки про те, що турецька ліра «відпущена у...

Турецьку ліру чекає сильна девальвація, аналітики MS назвали новий приголомшливий курс

Американські експерти пригрозили «переобраному турецькому президентові приголомшливою інфляцією». Як...

Рекордне падіння шостий день поспіль: турецька ліра дешевшає на очах

Турецька ліра падає шостий день поспіль – такі дані...

Турецька ліра впала, а інфляція в Туреччині досягла безпрецедентного рівня: дорожчає все

Турецька ліра впала і оновила мінімум: її вартість впала...