ГоловнаТуреччинаПожежі на курортах підштовхнули Туреччину до запровадження смертної кари

Пожежі на курортах підштовхнули Туреччину до запровадження смертної кари

Туреччина має намір переглянути своє рішення про відміну смертної кари, прийняте майже два десятиліття тому. Приводом до жорсткої реакції у відповідь стали пожежі на курортах країни на початку минулого тижня. Про це заявив міністр юстиції Саїд Бекір Боздаг з посиланням на президента Реджепа Тайіпа Ердогана, який має намір діяти рішуче щодо паліїв курортних міст, повідомили турецькі ЗМІ.

Ердоган ще минулої п’ятниці заявив, що обставини підштовхують владу до більш жорстких і радикальних методів покарань проти паліїв після передбачуваної навмисної пожежі. За словами чиновників, відколи вогонь було локалізовано, він встиг знищити близько 4.500 гектарів прибережних лісів у західному Егейському регіоні країни.

У зв’язку з цим заходи мають бути «жахливими» аж до смертних вироків, заявив глава республіки. Нагадаємо, Туреччина скасувала страту у 2004 році в рамках переговорів про вступ до Європейського союзу.

Турецька поліція у п’ятницю заарештувала одну людину через лісові пожежі. Місцеві ЗМІ тоді повідомили, що підозрювані зізналися, що вони стали причиною займання. Привід – напад люті через сімейну суперечку.

Пожежі цього тижня викликали спогади про минулорічні пожежі, гірші за всю історію країни. Торік у Туреччині сталося 2.105 лісових спалахів. Тоді палахкотіли курорти, а туристів масово еваукували по воді та суші. Вигоріло до попелу 140 000 гектарів сільської місцевості по всій Туреччині. Внаслідок тижневих пожеж у популярних прибережних провінціях Егейського та Середземного моря, що почалися у липні 2021 року, загинули вісім людей.

Раніше DIP писав, що «Турецьку Анталію накрила пекельна спека і висока вологість: через що туристи ночують на пляжах».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини