ГоловнаНаукаМоре пішло від Туреччини до Африки: береги оголені, туристи в шоці

Море пішло від Туреччини до Африки: береги оголені, туристи в шоці

У головній курортній провінції Анталія туристи та місцеві жителі «втратили» Середземне море, а експерти повідомили шокованим відпочиваючим, що море «пішло» до Африки. Вода значно відступила від берегів і залишила мандрівників гадати, що трапилося і чи повернеться вона назад до початку пляжного сезону.

За даними турецьких ЗМІ, вода різко відійшла від багатьох пляжів. Особливо це було помітно в Манавгавті, там вода пішла від берегів на 20 метрів. Через оголення дна на узбережжі моря утворилися скелі та невеликі острівці. Також лежить на поверхні великі труби, які раніше були непомітні, т.к. були під водою.

Проте викладач факультету аквакультури Університету Акденіза, професор Мехмет Гекоглу запевнив туристів, що ця ситуація нормальна: сильний північний вітер у Босфорі, так званий пайраз, що дув у турецькому регіоні протягом кількох днів, змістив воду від території Туреччини у бік Африки.

У реальному житті планета не вкрита рівним шаром води. Є суша, яка заважає воді точно слідувати за Місяцем. Ось чому в деяких місцях різниця між припливом та відливом не дуже велика, а в інших місцях вона є значною. У Туреччині цього разу зниження води у Середземному морі відбулося на 20 метрів від початкового показника лише за кілька годин. Однак це природне явище тимчасове: вода повернеться до пляжів курорту, коли вітер зміниться.

«Через сильний північний вітер із суші в морі стався відступ води біля берегів Туреччини і приблизно в той же час стався підйом води біля берегів Африки. Коли повіє вітер із півдня, море повернеться в норму. Нема чого боятися і турбуватися», – запевнив він.

Як пояснив виданням викладач кафедри географії Ісхан Будулт, місце, де вода зустрічається із землею, називається береговою лінією, яка може змінюватися залежно від хвиль та припливів.

«У Туреччині припливи трапляються не часто, підйом води не перевищує 40 сантиметрів. Припливи частіше спостерігаються на тихоокеанському узбережжі, у Франції та деяких островах Росії», – зауважив експерт.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Африці господар житла з Airbnb розстріляв туристку з двома дітьми

Як повідомляє видання De Telegraaf, у Белізі чоловік розстріляв...

Середземне море швидко нагрівається і стає кислішим, а рівень моря підвищується

Середземне море стає все теплішим, але також кислішим і...

Стали відомі країни світу у які туристи відмовляються їхати

Під натиском масового туризму у світі залишається все менше...

Турист отримав постріл в обличчя після прильоту в ПАР і дивом залишився живим

55-річний американець прилетів до Кейптауна, щоб зустрітися з друзями,...

Один із найпопулярніших блогерів світу відкрив 100 свердловин у кількох країнах Африки

Один із найпопулярніших блогерів світу MrBeast (Джиммі Дональдсон) відкрив...