ГоловнаЕкономікаКрах ліри потягнув туризм Туреччини у прірву

Крах ліри потягнув туризм Туреччини у прірву

Обвал турецької ліри може призвести не тільки до зростання цін на тури, а й до економічної нестабільності в країні, за якою ризикує політична. Такий прогноз транслюють турецькі ЗМІ. З початку року ліра втратила 40% своєї вартості, ставши серед країн, що розвиваються, другою за значимістю знецінюваною валютою після бразильського реалу.

Що стосується туризму, нагадаємо, на засіданні Асоціації турецьких туристичних агенцій (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою.

При цьому, як скаржаться турецькі готельєри, ситуація буквально ставить туризм у безвихідь. «Вартість готелів зростає разом із зростанням курсу іноземної валюти. З цієї причини зростання цін триватиме і досягне максимуму у квітні-травні. Невідомо, чи зможе індустрія туризму витримати це. Існує серйозна невизначеність щодо сезону», – заявив член правління TÜRSAB Хаміт Кук.

При цьому представники турецьких готелів зазначають, що кожного тижня ціни на все необхідне для роботи зростають на 30%. «Збільшення валютних курсів безпосередньо відбивається на наших витратах. Ми не можемо купувати товари, які ми купили цього тижня, за тією самою ціною наступного тижня – щотижня ми спостерігаємо 30% зростання. Вартість цих товарів найбільше впливає вартість номера. З цієї причини ми не можемо зробити прогнозовані ціни наступного сезону», – заявив Бюлент Зюзер, віце-президент Спілки туристичних підприємств та розміщення Егейського моря (ETIK).

До речі, турецькі експерти вже зазначили, що рекордне зниження курсу турецької ліри мало широкий резонанс у Росії. “Комерсант”, наприклад, передбачає проблему з платежами “Газпрому”. Також вони наводять і «діагноз» від ТАРС, який так звучить «TL продовжує падати через втручання президента в економічну політику держави». «Через знецінення TL Туреччина стикається з високим зростанням цін та зниженням добробуту своїх громадян. У країні з вільним рухом капіталу банки не можуть збалансувати обмінний курс та відсоткові ставки. На інвесторів впливає як глобальна економічна ситуація, і місцеві політичні ризики. У них обох у Туреччині не все гаразд», – цитують турецькі ЗМІ. При цьому президент Туреччини Реждеп Таїп Ердоган назвав високі відсоткові ставки причиною інфляції. «При цьому були зроблені попередження про те, що якщо процентні ставки не будуть підвищені, інфляція в Туреччині може зрости до 30% і може статися повний обвал на валютному ринку», – доповнюють експерти.

При цьому економічна криза може посилитися і політичною. Принаймні вже повідомляється, що опозиція закликала до термінових дострокових виборів. А населення вийшло на масові протести – у Стамбулі та в Анкарі протестувальники вийшли на вулиці із закликами усунути від влади Партію справедливості та розвитку – тобто. партію президента Ердогана, який править Туреччиною вже 18 років, а також відправити уряд у відставку. Масові маніфестації розпочалися з вечора вівторка у різних районах Анкари та Стамбула. Поліція намагалася розігнати демонстрації, учасники розтікалися по провулках і знову збиралися в ходу. «Уряд у відставку!» – скандували вони. У Стамбулі поліція заблокувала улюблене місце демонстрацій – площу Таксім, а протестувальники оточили будівлю Центробанку: «Ви погано виконали свою роботу, вас судитимуть, нехай уряд іде у відставку», – повідомляють їхні плакати.

Туристи ж, вірні традиції «поки грім не вдарить», вже звертають увагу на те, що з падінням ліри відпочинок у Туреччині став дешевшим – і попит на новорічні тури зростає.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода