ГоловнаВізиЄвросоюз вирішив змінити Шенгенську систему

Євросоюз вирішив змінити Шенгенську систему

Турецький заклик до реформи Шенгенської зони було прийнято у ПАРЄ. Таку заяву опублікували турецькі ЗМІ. У них заявлено, що Генеральна асамблея Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів ухвалила законопроект про реформу Шенгенської системи. При цьому саме турецька група ПАРЄ подала перед асамблеєю звіт про проблеми, з якими стикаються громадяни Туреччини під час отримання шенгенської візи, та запропонувала змінити систему.

«Наші пропозиції дозволять зробити процес отримання шенгенської візи більш прозорим, справедливим та інклюзивним. І вони були ухвалені Генеральною Асамблеєю ПАРЄ. Ми повністю впевнені, що з нашими пропозиціями щодо реформи процес покращиться», — заявив турецький чиновник.

Нагадаємо, що із отриманням шенгенських віз у Туреччині неодноразово виникали скандали. Доходило до висловлювань, що ЄС «запровадив проти Туреччини «таємні приховані санкції», якими і було викликано зростаючу кількість відмов у візах з боку Європейського Союзу турецьким туристам. Причому не останню роль у поводженні цих санкцій зіграло бажання Туреччини зберегти економічні відносини з Росією, включаючи ставку на прийом у Туреччині російських туристів.

Пересічні туристи, що залишилися без візи, втім причиною вважали не санкції, а фінансову зацікавленість консульств ЄС у майже легальному вилученні грошей у населення Туреччини. Механізм наступний: у туристів, які звертаються за шенгенською візою, запитується величезна кількість документів для ускладнення процедури та збільшення ймовірності будь-якої помилки в документах, потім туристів змушують чекати тижнями, а наприкінці більшість запитів відповідають відмовою. При цьому гроші, одержані під час подання заявки на візу, не повертаються. Дохід дипмісій суттєвий: як запевняють турецькі експерти, з 2015 року турецькі туристи залишили у консульствах європейських країн понад 26 мільйонів євро. При цьому в середньому в Туреччині для заяв на отримання шенгенської візи збір становить 120-125 євро, британської — від $130 до $1105, а візи до США близько $200.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Дві нові країни вступлять до Шенгенської зони

Ще дві європейські країни вступили до Шенгенської зони. Йдеться...

Болгарія скасувала спрощений прикордонний контроль із Кіпром

Болгарський уряд офіційно скасував спрощений прикордонний контроль між Болгарією...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...