ГоловнаСШАМіноборони США дало повний звіт про війну в Україні

Міноборони США дало повний звіт про війну в Україні

Представник Пентагону назвав наступальні зусилля Росії “анемічні”. Він зазначив, що від початку вторгнення 24 лютого Росія випустила 2125 ракет по об’єктах на території України.

Останніми днями російська армія мало просунулась на схід від Ізюму та Попасної в Луганській області.

Загалом, з початку так званої другої фази вторгнення, оголошеної Кремлем «спеціальною військовою операцією», бойові дії велися туди-сюди навколо вихідних позицій. Російській армії вдалося просунутися, але потім вона була змушена відступити, а українські сили повернули свої позиції.

«Тому за останні кілька днів багато чого сталося, і ми можемо говорити у кращому разі про мінімальний прогрес на Донбасі», — сказав представник Пентагону. «Вони, як і раніше, страждають від поганого командування та управління, низького морального духу в багатьох підрозділах, поганої логістики».

За даними Пентагону, останніми тижнями російські війська в Україні стали набагато обережнішими, намагаючись обмежити свої втрати в живій силі, що ще більше ускладнює їх наступ.

«Чесно кажучи, найкращим словом для опису цього було б «анемія», – сказав представник Пентагону.

За останні два дні українським силам вдалося відтіснити російську армію приблизно на 40 км на схід від підступів до ключового міста Харкова, незважаючи на постійні бомбардування з повітря.

Харків — друге за величиною місто України, розташоване приблизно за 30 км на південь від кордону з Росією. Його захоплення є ключем до продовження російського наступу на Донбас, оскільки воно є важливим транспортним вузлом і без російського контролю немає можливості просуватися з півночі, оточуючи оборонні позиції України.

Пентагон знову здивований силою «завзятого українського опору», що триває.

Істотних змін у ситуації на півдні, зокрема у Маріуполі, не спостерігається. Бомбардування та обстріли обложеного портового міста продовжуються.

Щодо начальника штабу російської армії генерала Валерія Герасимова, то Пентагон не може підтвердити, що його було поранено в Україні.

Достеменно відомо, що минулого тижня він був на Донбасі і більше його там немає. Але повідомлення з Києва про те, що його було поранено внаслідок української атаки, внаслідок якої загинуло понад 200 російських солдатів, не можуть бути спростовані або підтверджені американською розвідкою.

Поки що США поставили Україні 70 з 90 важких знарядь М777, а також боєприпаси приблизно на 70 000 пострілів, або половину запланованого.

Крім того, американські військові надали радар українським силам та навчили понад 170 українських військовослужбовців роботі з M777.

Україна також отримала понад 5000 інфрачервоних переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin. Сполучені Штати також поставили понад 100 сучасних дронів Switchblade та ще 121 Phoenix Guest.

За даними Пентагону, російські сили в Україні перебувають на 75% боєздатності. За даними американської розвідки, зараз Росія розгорнула на фронті на сході України 93 батальйонні тактичні групи чисельністю від 800 до 1000 осіб у кожній. Але не всі повністю екіпіровані, і при цьому зазнають втрат у боях з українською армією.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Президент ОАЕ виділить US$ 100 млн постраждалим від війни в Україні

Президент Об'єднаних Арабських Еміратів Його Високість шейх Мухаммед бен...

Туристам дали поради, яких правил безпеки варто дотримуватись при подорожах під час війни

Навіть в умовах війни туристична галузь продовжує функціонувати. У...

Стало відомо, як війна в Україні вплинула на європейський туризм

Чим довше триває війна в Україні, тим більше від...

Російські туристи скаржаться на цькування росіян у Грузії через Україну

Страждання російського туриста в Грузії, представила читачеві британська газета...

В Україні запустили тури до місць військових битв

Зробити тури туристам, які бажають «полоскотати нерви» найсильнішим екстримом,...