ГоловнаСШАЕксперти розповіли, чому над озером у Венесуелі вирує вічна буря і як...

Експерти розповіли, чому над озером у Венесуелі вирує вічна буря і як на неї подивитися

Світова столиця блискавок знаходиться саме тут. “ДІП” розповідає, чому тут найвища концентрація блискавок на квадратний кілометр і як можна помилуватися на цю красу без ризику для життя.

Колись місцем з найбільшою кількістю блискавок вважалося Кіфюка в Конго, там їхня щільність досягає 158 на квадратний кілометр на рік. Але у 2014 році пальму першості присудили блискавкам Кататумбо. У місці, де річка впадає в озеро Маракайбо, концентрація блискавок становить не менше 250 квадратних метрів за кілометр. Це зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.

Говорити, що блискавка не потрапляє двічі в те саме місце, можуть тільки люди, які ніколи не бували в цьому місці. Неймовірні електричні бурі можна спостерігати тут приблизно 160 ночей на рік, причому продовжуватись кожна буря може до 7-10 годин.

Місцеві індіанці вірили, що саме тут мешкають світлячки, які переселяються у душі померлих родичів.

Насправді природний феномен має наукове пояснення. Озеро Маракайбо з усіх боків оточене високими горами, вони вловлюють теплі пасати, що дмуть з Карибського моря. Теплі повітряні маси стикаються з холодними, що спускаються з Анд, і піднімаються нагору, де формуються величезні грозові хмари.

За певних умов блискавки Кататумбо можна побачити з відстані 400 кілометрів, на такому видаленні звук грому вже не чути. До речі, моряки орієнтувалися на ці блискавки як маяк. Озеро так і називали – маяк Маракаїбо.

Якщо ви приїхали до Венесуели, обов’язково візьміть нічний тур, щоб переглянути вічну бурю над Маракайбо. Для спостереження обладнані спеціальні майданчики, які знаходяться на достатній відстані, щоб охочі помилуватися стихією були у безпеці.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Названо найкрасивіші місця світу

Відомий журнал для мандрівників Condé Nast Traveler на основі...

У Венесуелі російським туристам перестали продавати алкоголь

В аеропорту венесуельського острова Маргарита запровадили особливі правила продажу...

Названо найнебезпечніші міста для туристів

У більшості цивілізованих країн туристам раді і ставляться до...

Туристам пояснили, як вибрати готель у Венесуелі

Венесуела пом'якшила коронавірусні вимоги для туристів. Тепер відпочинок у...

10 популярних міст, які можуть бути небезпечними для туристів

Каїр, Єгипет Каїр — місто-легенда, і він дуже сильно контрастує...