ГоловнаРосіяЗ Туреччини пролунав тривожний сигнал для російських туристів

З Туреччини пролунав тривожний сигнал для російських туристів

Чергова “санкційна проблема” виникла у російських туристів – вони повідомляють, що турецький нацперевізник Turkish Airlines став блокувати оплату своїх авіаквитків карткою “Мир”, хоча раніше її приймав. Також це стосувалося інших турецьких компаній, наприклад, інтернет-магазинів. У матеріалі «Известий», які представили цю “проблему”, міститься заява НСПК – клірингового центру карток “Мир” про те, що іноземні банки, які забезпечують прийом нацкарт за кордоном, можуть в односторонньому порядку обмежувати обслуговування російських підсанкційних банків.

Туристи, згідно експертами, скаржаться на проблему в масовому порядку. «Численні скарги користувачів на неможливість використовувати карти російської платіжної системи від “Сбербанку”, “ВТБ” та «Тінькофф» на сайті цієї авіакомпанії з’явилися на форумі Вінського, яким користуються мандрівники», – заявляють експерти газети.

Згідно з їхніми скаргами, Turkish Airlines більше не дозволяє купити квитки на сайті картами «Мир», випущеними російськими банкам, причому як підсанкціонними, так і не обмеженими. Система просить клієнта звернутися до кредитної організації або спробувати інший спосіб оплати. При цьому, за деякими даними, йдеться про купівлю квитків вже всередині Туреччини – так користувач форуму на ім’я Bogdesha поскаржилася, що кілька днів не могла оплатити “Мир”, Тінькофф та Сбербанк квитки зі Стамбула до Анталії. У результаті вдалося сплатити карткою юніон пей. З іншого боку, факт проблем оплати карткою “Мир” експерти підтвердили і особисто. У результаті для покупки квитків туристи змушені їхати до одного з офісів авіакомпанії, використовувати карти іноземних банків або системи UnionPay.

Поки що в Turkish Airlines ситуацію ніяк не коментують. Банки також не підтвердили, що отримували скарги від клієнтів на неможливість оплати за допомогою карток «Мир» на сайтах іноземних держав, у яких «Мир» раніше приймалася, причому у тому числі й «підсанкційні».

Експерти припускають, що причина, через яку турецькі банки-екваєри можуть відмовлятися від роботи з російськими кредитними організаціями зі списку SDN, може полягати у побоюванні закордонних партнерів потрапити під вторинні санкції. Турецьким банкам також потрібні гарантії ліквідності — впевненість, що всі операції потім будуть покриті надходженнями грошей із російських банків.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог назвав найнебезпечніші компоненти в морозиві».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини