ГоловнаРосіяЯкщо Росія застосує тактичну ядерну зброю в Україні – ось що станеться

Якщо Росія застосує тактичну ядерну зброю в Україні – ось що станеться

Не маючи змоги здобути перемогу будь-яким іншим способом, російське керівництво час від часу малює сценарій з використанням ядерної зброї. За даними УНІАН, гіпотетично вони, швидше за все, намагатимуться використати для цього не стратегічну, а тактичну ядерну зброю.

З огляду на силу та можливості російських збройних сил найбільш ефективними засобами доставки ядерного боєзаряду є балістичні ракети “Іскандер” з дальністю пуску до 500 км. Цього достатньо, щоби атакувати будь-яку точку України з території Російської Федерації, окупованого Криму чи Білорусі.

Моделювання ядерного вибуху, ініційованого “Іскандером”

Потужність заявленої в Російській Федерації боєголовки “Іскандера” складає до 50 кілотонн. Щоб отримати уявлення про те, наскільки потужна ця зброя, агентство пропонує симуляцію, виконану професором Технологічного інституту Стівенса Алексом Веллерштейном.

Згідно з моделюванням, при детонації 50-кілотонного ядерного заряду в центрі великого міста з населенням близько 400 000 людей виникне вогняна куля радіусом 380 метрів. Все у ньому просто випаровується. На відстані 800 метрів від вибуху смертність наближається до 100%, а всі будинки будуть “порівняні із землею” ударною хвилею. Він почне поступово “просідати” десь у межах 1,7 км від епіцентру, залишаючи по собі лише “скелети” міцних монолітних будівель. У цій зоні почне невпинно вирувати масштабна пожежа, тому що гасити її буде нікому.

На такій відстані радіаційне опромінення буде настільки інтенсивним, що ті, хто вижив після вибуху, помруть від променевої хвороби максимум через місяць. А сама ударна хвиля досягне околиць міста, вибивши всі шибки, уламки від якої поранять десятки тисяч людей.

Також не забувайте про теплове випромінювання від вибуху. Будь-яка людина, яка опинилася в межах “прямої видимості” від ядерного вибуху на відстані до 3 км, отримає опіки третього ступеня, що закінчуються інвалідністю. На відстані 5 км – перший ступінь, які у мирний час і за професійної медичної допомоги не становлять загрози, але в умовах зруйнованого в одну мить міста є дуже серйозною проблемою.

На даному етапі загальна кількість загиблих від самого вибуху складе близько 56 тисяч людей, ще 81,5 тисяч буде поранено, більшість з яких помруть пізніше.

Радіоактивні збитки

На цьому руйнівний ефект ядерного вибуху не закінчується. Над руїнами міста висить “ядерний гриб” завдовжки 9,5 км, і відбувається складний фізичний процес формування так званого радіоактивного шлейфу – області радіоактивного забруднення внаслідок руху ядерної хмари.

У зв’язку з тим, що вибух наземний, безліч радіоактивного матеріалу підніметься в атмосферу. Він переноситиметься вітром і випадатиме на землю у вигляді опадів – так званого “радіоактивного дощу”.

Поступово сформується 120-кілометрова витягнута зона – “язик”, де вона почне “випромінювати” на рівні 1 Р/год, що в десятки тисяч разів вище за норму.

Кількість смертей у зоні радіоактивного зараження виходить за рамки моделювання. Як і кількість смертей у наступні тижні, місяці та роки від впливу отриманої дози радіації. Тисячі квадратних кілометрів території стануть небезпечними для проживання, цілий регіон стане непридатним для ведення сільського господарства, сотні тисяч, якщо не мільйони людей повільно помиратимуть від хвороб, спричинених радіацією.

Все це – віртуальна модуляція гіпотетичної ситуації, в якій “людина” з ядерною зброєю вирішує використовувати одну зі своїх найменших ядерних боєголовок проти звичайного міста. Усього 50 кілотонн, тоді як потужність боєголовки “Тополь” у 16 ​​разів більша – 800 кілотонн.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський попередив, що світ має поставитися до цього серйозно та підготуватися до того, що Росія може застосувати ядерну зброю під час нападу на Україну. Росія негайно заявила, що не планує застосовувати ядерну зброю в Україні.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Президент ОАЕ виділить US$ 100 млн постраждалим від війни в Україні

Президент Об'єднаних Арабських Еміратів Його Високість шейх Мухаммед бен...

Туристам дали поради, яких правил безпеки варто дотримуватись при подорожах під час війни

Навіть в умовах війни туристична галузь продовжує функціонувати. У...

Стало відомо, як війна в Україні вплинула на європейський туризм

Чим довше триває війна в Україні, тим більше від...

Російські туристи скаржаться на цькування росіян у Грузії через Україну

Страждання російського туриста в Грузії, представила читачеві британська газета...

В Україні запустили тури до місць військових битв

Зробити тури туристам, які бажають «полоскотати нерви» найсильнішим екстримом,...