ГоловнаРосіяТурецькі готелі зраділи проблемам російських конкурентів

Турецькі готелі зраділи проблемам російських конкурентів

Про «песимістичну картину» на російському внутрішньому туристичному ринку заявили турецькі ЗМІ – як кажуть, «з глибоким внутрішнім задоволенням».

Йдеться про передруковані дані матеріалу російського РБК, в якому повідомляється, що в перший місяць літа бронювання готелів у окупованому Росією Криму скоротилося на третину порівняно з минулим роком. Заповнюваність готелів на півострові, де постала проблема з доставкою туристів через закриття аеропорту Сімферополя, залишається на рівні 50% – цитують турецькі ЗМІ.

Такі дані, згідно з РБК повідомили в прес-службі міністерства курортів і туризму окупованого Криму. Там зазначили, що рік тому, у червні 2021-го, кримські готелі були заповнені більш ніж на 80%. При цьому в травні 2022 року до Криму приїхали близько 330 тис. відпочиваючих — на 37% менше, ніж у травні 2021 року, але тоді турпотік поставив 30-річний рекорд – 520 тис. осіб – до речі, на тлі закритої Туреччини.

Зниження завантаження до 50% виданню підтвердив голова Кримської готельної асоціації Сергій Маковей. Малий бізнес — міні-готелі, хостели, гостьові будинки до 50 номерів — зараз займають лише близько 30% номерів, а в Севастополі — лише 25%, додала для РБК Наталія Стамбульникова.

При цьому вартість розміщення в готелях падає – вона в середньому нижча на 20%, ніж рік тому. Але проблеми з доставкою туристів серйозно позначаються на турпотоці. Хоча російські туроператори, заявляють, що низькі ціни можуть відіграти свою роль, і до Криму поїдуть автотуристи.

Поки ж ситуація з доставкою, згідно з РБК, така – залізничне перевезення може забезпечити лише 39% сукупного залізничного та авіатрафіку, який був торік. При цьому зростає кількість автомобілів, що добираються до Криму – до речі, торік їх кількість основна частина туристів, втім, добираються до Криму на автомобілях. За даними Мінкурортів Криму, минулого року 60% гостей приїхали на півострів автомобілями та автобусами, 32% — літаками, а потягом — лише 8% туристів.

При цьому в Краснодарському краї, де з кінця лютого також тимчасово закрито аеропорти курортів Анапи, Геленджика та Краснодара, і працює лише аеропорт Сочі, турпотік залишається на рівні минулого року. Так прокоментували виданню у прес-службі губернатора Веніаміна Кондратьєва. З січня по середину травня 2022 року курорти Кубані відвідали понад 4,5 млн осіб, з них 2,2 млн відпочили в Сочі, 580 тис. – у Геленджику, 560 тис. – в Анапі. Середнє завантаження готелів – 70%. У Геленджику, наприклад, де аеропорт також закрито, з початку року відпочили близько 770 тис. осіб, що практично на 2% більше, ніж попереднього року.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог розказала як можна схуднути без спорту».

Свіжі новини

Погода

Також читайте