ГоловнаМіжнародні організаціїЄС12 російських вузів відсторонено від участі в Європейській Асоціації Університетів

12 російських вузів відсторонено від участі в Європейській Асоціації Університетів

Європейська асоціація університетів (EUA) призупинила діяльність університетів та ректорів, які минулого тижня підписали декларацію на підтримку дій РФ в Україні. Згідно з прес-релізом EUA від 7 березня, підтримка військових дій суперечить цінностям членства асоціації та вже шокувала весь європейський науковий світ, які хотіли підтримати наукові зв’язки з Росією. За даними Європейської асоціації університетів, ці 12 університетів буде припинено доти, доки вони знову «не вирівняються» з європейськими цінностями.

У своїй заяві російські ректори стверджували, що «дуже важливо» підтримувати армію країни та президента, і заявляли, що їхній «основний обов’язок» – «навчати наших студентів бути патріотами та прагнути допомагати своїй Батьківщині». У відповідь EEUU усунула 12 російських членів, заявивши, що ця заява «діаметрально суперечить» європейським цінностям, які вони йшли при вступі в асоціацію.

Ректор Гентського університету Рік Ван де Валле, який минулого тижня очолив заклики до Європи залишатися відкритим для наукової співпраці з Росією, сказав, що зараз він консультується з уповноваженим університетом з прав людини, щоб отримати пораду про те, як діяти далі. За його словами, зараз обговорюється зупинення співпраці з університетами, які підписали листа.

«Я не хочу робити жодних заяв про всі російські університети та інститути знань загалом, але я дуже критично ставлюся до тих, хто підтримує заяву Союзу ректорів Росії», – заявив він.

Корпус ректора РФ заявив, що після вторгнення, Росії в Україну, вони підтримують рішення своєї країни припинити восьмирічне протистояння України та Донбасу, а також добитися демілітаризації та денацифікації України і тим самим захиститися від зростаючих зовнішніх військових загроз. (ред. все як по шаблону).

Також читайте: Фінляндія вирішила залучити студентів та підприємців із третіх країн, включаючи Україну, запровадженням спеціальних віз

Німеччина, Данія, Нідерланди та Литва припинили офіційні проекти з Росією у відповідь на події в Україні. До речі, раніше ЄС оголосив про припинення транскордонного співробітництва з Росією та Білорусією (подробиці тут). А 5 березня Норвегія стала останньою країною, яка наслідувала цей приклад, призупинивши всі дослідницькі та освітні партнерства між установами. Але німецькі вчені закликали підтримувати приватні контакти зі своїми російськими колегами.

Крім того, після початку спецоперації Росії в Україні 24 лютого 2022 року європейська спільнота вищої освіти та досліджень висловила свою незмінну підтримку українським університетам, студентам, співробітникам та туристам. На знак підтримки української позиції, EEUU у прес-релізі, опублікованому 2 березня, оголосила, що закликала своїх членів та академічні кола зробити все можливе, щоб засудити та чинити тиск на закінчення спецоперації в Україні. Асоціація також заявила, що надаватиме підтримку українським університетам та тим членам російської академічної спільноти, які виступають проти позиції щодо дій РФ в Україні.

Водночас, організація має намір скликати Національні конференції ректорів своїх членів, щоб визначити найкращий спосіб колективної роботи з підтримки українських колег у партнерстві з відповідними організаціями. А зараз асоціація вирішила різко обірвати контакти та співпрацю з будь-якою центральною урядовою установою Росії або будь-якої іншої країни, яка активно підтримує спеціальну операцію.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини