ГоловнаНаукаУ Португалії знайшли найстарішу мумію у світі

У Португалії знайшли найстарішу мумію у світі

Протягом приблизно 60 років археолог фотографував кілька скелетів, похованих у гробницях Півдні Португалії, яким близько 8000 років. Тепер новий аналіз цих досі непроявлених зображень дозволяє припустити, що найдавніші людські мумії походять не з Єгипту і навіть не з Чилі, а скоріше з Європи.

У ході розкопок у 1960-х роках у долині Саду на півдні Португалії було виявлено понад дюжину стародавніх тіл.

минулого століття, і принаймні одне з цих тіл було муміфіковане, ймовірно, щоб полегшити його транспортування перед похованням, заявили дослідники після аналізу зображень та відвідування місця.

Крім того, є ознаки того, що інші тіла, поховані в тому ж місці, також могли бути муміфіковані, що дозволяє припустити, що ця практика в той час могла бути широко поширена в цьому регіоні.

Складні процедури муміфікації використовувалися в Стародавньому Єгипті понад 4500 років тому, а докази муміфікації були виявлені в інших місцях Європи, починаючи приблизно з 1000 до н.е. Але нещодавно виявлена ​​мумія в Португалії – найстаріша з будь-коли виявлених.

випереджає попередніх рекордсменів – мумії у прибережній зоні чилійської пустелі Атакама – приблизно на 1000 років.

“Муміфікація відносно проста в дуже сухих умовах, таких як пустеля Атакама, але важко знайти докази цього в Європі, де набагато вологіші умови означають, що муміфіковані м’які тканини рідко зберігаються”, – сказала Ріта Пейротео-Штерн, біоархеолог з Упсальського університету. в Швеції.

Непроявлені фотографії

Докази муміфікації виходять із кількох рулонів фотоплівки, знайдених серед речей покійного португальського археолога Мануеля Фаріни душ Сантуша, який помер у 2001 році.

Фарина душ Сантуш працювала з людськими останками, розкопаними в долині Садо на початку 1960-х років. Коли дослідники у новому дослідженні обробляли зображення, вони виявили чорно-білі зображення 13 поховань мезоліту або середньої кам’яної доби.

Хоча деякі документи та намальовані від руки карти цього місця зберігаються у Національному археологічному музеї в Лісабоні, ці фотографії раніше були невідомі та дають археологам унікальну можливість вивчити поховання, каже Пейротео-Штерн.

Після використання фотографій для реконструкції поховань в обох місцях дослідники помітили, що кістки в одному скелеті були “надзігнуті” – це означає, що руки та ноги були переміщені за межі їх природних меж, що вказує на те, що тіло було пов’язане вже розірваними протягом. часу узами, які стягувалися після смерті індивідуума.

Крім того, вони зазначили, що кістки скелета все ще були зчленовані або прикріплені до місця після поховання, особливо дуже маленькі кістки ніг, які зазвичай повністю розпадаються під час розкладання тіла.

Ці ознаки вказують на те, що тіло було муміфіковано після смерті; особистість, ймовірно, була навмисне висушена, а потім поступово зменшена за рахунок затягування зв’язків, пояснює Ріта Пейротео-Штерн.

Свіжі новини

Погода

Також читайте