ГоловнаЕкономікаЗафіксовано найбільше за останні роки зростання цін на продукти харчування у всьому...

Зафіксовано найбільше за останні роки зростання цін на продукти харчування у всьому світі

Світові ціни на продовольство у 2021 році зросли у середньому на чверть (плюс 28,1%). Про це повідомляє “Комерсант” з посиланням на дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO). Зростання є найбільшим за останні роки – зросли ціни на всі основні групи сільськогосподарської продукції, а не лише на зерно та олії.

Середньорічний індекс становить 125,7 пунктів. Наприкінці грудня індекс склав 133,7 пункту – на 0,9% менше, ніж у попередньому місяці, але на 23,1% більше, ніж у грудні 2020 р. Експерти ФАО вважають, що через «високі витрати, пандемію, що триває, і неясні погодні умови», навряд чи можна розраховувати на стабілізацію цін у 2022 році.

У 2021 році ціни на зерно знаходяться на рекордно високому рівні – плюс 27,2%. Наприклад, ціни на кукурудзу та пшеницю зросли на 44,1% та 31,3% відповідно. Єдиною культурою, ціна на яку знизилася минулого року, був рис – на 4%. ООН заявила, що зростання транспортних витрат було компенсоване посиленням конкуренції між виробниками.

З усіх продуктів харчування найбільше подорожчали рослинні олії та цукор. Ціни на олії зросли на рекордні 65,8% порівняно з попереднім роком, на цукор – на 37,5%, що є найвищим показником з 2016 р. Молочні продукти подорожчали на 16,9%, а м’ясо – на 12,7% %.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Вживання заленого чаю, захищає серце та продовжує життя».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода