Свіжі новини

Доклад Світлани Чепелєвої у ООН

Світлана Чепелєва – Голова Громадської ради міста Краматорськ, Співзасновниця ювелірного дому SA&GA, Співзасновник ГО «Асоціація жінок Пані», Засновник та членкиня ради ГО ” Клуб ПІдприємців Краматорська».

Мене звати Світлана Чепелєва. Я голова Громадської ради при виконавчому комітеті м. Краматорська. Я займаюся цим за для того, щоб мої діти та онуки жили у вільній, демократичній Країні.

Війна в нашій країні змінила свідомість мешканців. Громадські організації активно долучилися до відбудови жилих будівель, які були зруйновані бойовими діями, а потім і до відбудови демократії у місті.

У 2014 році при виконавчому комітеті міста Краматорськ була створена громадська рада. Це 50 представників громадських об’єднань, з них третина – це жінки. Головою ради була обрана я. Тобто, також, жінка, яка мала бізнес 25 років, залишила його доньці і вибрала іншій шлях.

Також читайте:  Щире співчуття родині Кофі Аннана
Також читайте:  І. Климпуш-Цинцадзе здійснить робочий візит до штаб квартири НАТО

Громадська рада є консультативне – дорадчим органом при виконавчому комітеті. Її мета – зробити все, щоби влада почула громаду, а також здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади. Для цього ми використовуємо звернення, громадські обговорення, громадські слухання.

У разі, якщо влада не розуміє проблеми громади, ми влаштовуємо круглі столи, де маємо можливість спілкування дивлячись один одному прямо в очі.

Але, коли нас не чують, коли не працюють вище зазначені інструменти. Ми приходимо до місцевих депутатів, і обґрунтовано наполягаємо на своєї позиції через мітингування.

Місто Краматорськ увійшло до п’ятірки найбільш демократичних міст України з показником демократії 48% (за даними дослідження USAID). Індекс демократичності міста змінився завдяки активності громадських організацій.

Також читайте:  Висока кухня для високих гостей ООН

Безпосередньо, завдяки роботі Громадської Ради:
– Зареєстровано Статут міста Краматорська.
– У 2017 році вперше за всю історію міста Краматорський міський голова публічно зробив звіт про свою роботу.
– Внесені зміни до Порядку розгляду електронної петиції у Краматорській міський раді.
– Громадські обговорення у місті Краматорську набули дійсного характеру та проводяться згідно з річним планом. За минулий рік їх збільшилось в п’ятеро.
– Впроваджено партисипативний бюджет, за кошти якого мешканці Краматорська мають можливість покращувати інфраструктуру міста. У минулому році він збільшився у двічі.
– З’явився громадський контроль за тарифами та якістю надання послуг у міському транспорті.
– Затверджено Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Краматорська.
– Створено умови для реалізації заходів з декомунізації в місті Краматорську.

Також читайте:  Петро Порошенко передав Генеральному секретареві ООН ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією
Також читайте:  Висока кухня для високих гостей ООН

Численні міжнародні організації допомагають нам у розбудові демократії. Завдяки тренінгам, семінарам та досвіду інших країн громадськість міста вчиться і розмовляє зі владою однією мовою. Але у наших громадських організацій, все ще не достає досвіду і знань. Нам і надалі потрібна ваша підтримка. Буду вдячна якщо хтось із вас має готовність ділитись успішними аналогічними кейсами. Залюбки відповім на ваші питання.

Слідкуйте за нами на Google News

Latest Posts

Не пропусти