ГоловнаМіжнародні організаціїООНДоклад Світлани Чепелєвої у ООН

Доклад Світлани Чепелєвої у ООН

Світлана Чепелєва – Голова Громадської ради міста Краматорськ, Співзасновниця ювелірного дому SA&GA, Співзасновник ГО «Асоціація жінок Пані», Засновник та членкиня ради ГО ” Клуб ПІдприємців Краматорська».

Мене звати Світлана Чепелєва. Я голова Громадської ради при виконавчому комітеті м. Краматорська. Я займаюся цим за для того, щоб мої діти та онуки жили у вільній, демократичній Країні.

Війна в нашій країні змінила свідомість мешканців. Громадські організації активно долучилися до відбудови жилих будівель, які були зруйновані бойовими діями, а потім і до відбудови демократії у місті.

У 2014 році при виконавчому комітеті міста Краматорськ була створена громадська рада. Це 50 представників громадських об’єднань, з них третина – це жінки. Головою ради була обрана я. Тобто, також, жінка, яка мала бізнес 25 років, залишила його доньці і вибрала іншій шлях.

Громадська рада є консультативне – дорадчим органом при виконавчому комітеті. Її мета – зробити все, щоби влада почула громаду, а також здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади. Для цього ми використовуємо звернення, громадські обговорення, громадські слухання.

У разі, якщо влада не розуміє проблеми громади, ми влаштовуємо круглі столи, де маємо можливість спілкування дивлячись один одному прямо в очі.

Але, коли нас не чують, коли не працюють вище зазначені інструменти. Ми приходимо до місцевих депутатів, і обґрунтовано наполягаємо на своєї позиції через мітингування.

Місто Краматорськ увійшло до п’ятірки найбільш демократичних міст України з показником демократії 48% (за даними дослідження USAID). Індекс демократичності міста змінився завдяки активності громадських організацій.

Безпосередньо, завдяки роботі Громадської Ради:
– Зареєстровано Статут міста Краматорська.
– У 2017 році вперше за всю історію міста Краматорський міський голова публічно зробив звіт про свою роботу.
– Внесені зміни до Порядку розгляду електронної петиції у Краматорській міський раді.
– Громадські обговорення у місті Краматорську набули дійсного характеру та проводяться згідно з річним планом. За минулий рік їх збільшилось в п’ятеро.
– Впроваджено партисипативний бюджет, за кошти якого мешканці Краматорська мають можливість покращувати інфраструктуру міста. У минулому році він збільшився у двічі.
– З’явився громадський контроль за тарифами та якістю надання послуг у міському транспорті.
– Затверджено Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування міста Краматорська.
– Створено умови для реалізації заходів з декомунізації в місті Краматорську.

Численні міжнародні організації допомагають нам у розбудові демократії. Завдяки тренінгам, семінарам та досвіду інших країн громадськість міста вчиться і розмовляє зі владою однією мовою. Але у наших громадських організацій, все ще не достає досвіду і знань. Нам і надалі потрібна ваша підтримка. Буду вдячна якщо хтось із вас має готовність ділитись успішними аналогічними кейсами. Залюбки відповім на ваші питання.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини