ГоловнаОАЕВам потрібно це знати до Вашої подорожі в ОАЕ

Вам потрібно це знати до Вашої подорожі в ОАЕ

Об’єднані Арабські Емірати – одна з молодих та розвинутих країн світу, яка вражає своєю сучасністю, новітніми технологіями, різноманітністю, якістю та комфортом перебування, відкритістю та толерантністю до всіх свої мешканців і гостей, незалежно від національності й віросповідання.

Водночас країна відрізняється від інших куточків світу своїми традиціями та вимогами до відвідувачів. Тому справжні реалії та рівень можливої відповідальності залишається прихованим.

Щодня велика кількість людей з різних країн світу приїжджають до Об’єднаних Арабських Еміратів з метою відпочинку, для відвідання рідних та друзів, бізнесу та можливості працевлаштування. Серед них чимало тих, хто, перебуваючи в країні впродовж декількох років, навіть міг і не знав або не здогадувався про важливі правила перебування, норми місцевого законодавства, звичаї та правила поведінки, яких необхідно суворо дотримуватись.

Головною метою цієї публікації, складеної з урахуванням консульського досвіду та юридичної практики, є інформування громадян України, які планують відвідати Об’єднані Арабські Емірати, незалежно від запланованої мети поїздки, про основні норми місцевого законодавства, звичаї та правила поведінки, яких необхідно суворо дотримуватись, та іншу корисну інформацію для громадян України.

Подорожуючи до іншої країни, завжди треба пам’ятати про свою Батьківщину, проте поважне ставлення до іноземної країни, її законів, культури, звичаїв та традицій забезпечить дійсно комфортне та безпечне перебування. 

Коротка інформація з приводу правил поведінки на території країни

 Рекомендоване / Бажане

1) утримання від вживання алкоголю та перебування в нетверезому стані в публічних місцях

2) придбання алкогольних напоїв відбувається у відповідних місцях за відповідною ліцензією

3) використання закритого одягу та уникнення демонстрації надмірно оголеного тіла в публічних місцях

4) уникнення перевезення медикаментів та медичних препаратів

5) уникнення перевезення товарів та речей, отриманих від сторонніх осіб

6) уникнення відео- та фотозйомки без належної інструкції щодо території та дозволу

7) уникнення прояву почуттів та фізичного контакту в публічних місцях

Категорично заборонене

1) працевлаштування під час перебування на туристичній візі

2) неповажне ставлення до місцевого населення та його релігії

3) відвертий прояв агресії та неповаги

4) водіння в нетверезому стані

5) фотографування місцевого населення, особливо жінок, без їх дозволу

6) привласнення знайдених речей, таких як мобільні телефони, грошові кошти, коштовності та ін.

7) використання підробленої грошової валюти (ввезення неперевірених грошових банкнот)

Примітка: за порушення вищевказаних правил передбачена неминуча адміністративна та кримінальна відповідальність у вигляді штрафних санкцій та/чи тюремного ув’язнення та/чи депортації.

Загальна інформація про Об’єднані Арабські Емірати

Мова. Офіційна, державна мова Об’єднаних Арабських Еміратів – арабська. Мова ділового спілкування – англійська. Крім арабської в країні широко використовуються мови хінді, фарсі, урду. Всі назви та написи в туристичних центрах, дорожні знаки, меню в ресторанах та ін. зазначені двома мовами – арабською та англійською. У багатьох магазинах, ресторанах і салонах можна зустріти україномовний персонал.

Релігія. Офіційна релігія Об’єднаних Арабських Еміратів – Іслам. Саме він визначає життєве становище місцевих жителів і законодавство країни, яке базується на нормах ісламського права – Шаріату. Переважна більшість населення – мусульмани, які суворо дотримуються релігійних звичаїв та обрядів.

Релігійні та державні свята в ОАЕ.

Свята в Об’єднаних Арабських Еміратах поділяються на дві категорії: державні та релігійні.

Державні свята: Новий рік – 1 січня, Національний день Об’єднаних Арабських Еміратів – 2 грудня.

Релігійні свята: Вознесіння Пророка Мухаммеда (Al Isra’a Wal Mi’raj), Священний місяць Рамадан, Свято жертвопринесення (Ід аль-Адха), Ісламський Новий рік (Аль-Хіджра), День народження Пророка Мухаммеда.

Вихідні дні: п’ятниця та субота.

Правила поведінки у Священний місяць Рамадан.

У цей період мусульмани дотримуються суворого релігійного посту, а саме утримуються від прийому їжі та води, паління, розваг, повністю присвячують себе молитвам упродовж дня. Представники інших релігій зобов’язані поважати релігійне свято, утримуватися від пиття та їжі, паління та галасливих розваг у публічних місцях, бажано в цей період носити закритий одяг.

Час та тривалість Священного Рамадану може різнитися.

Прийом їжі та води дозволяється після заходу сонця.

За порушення та неповагу до свята передбачені високі штрафні санкції.

Особливості перебування в Об’єднаних Арабських Еміратах

Під час перебування в Об’єднаних Арабських Еміратах іноземцям рекомендовано дотримуватись правил поведінки, які б не суперечили місцевим нормам та не були б образливими для місцевого населення та представників інших національностей, незалежно від їхнього віросповідання та соціального статусу.

Одяг

Незважаючи на вкрай важкі кліматичні умови країни, обумовлені жарким та вологим кліматом, традиційний одяг, який місцеве населення постійно використовує, є стриманим та закриває більшу частину тіла. Представники інших культур світу не можуть носити традиційний одяг, проте він має відповідати загальним вимогам.

Жінкам рекомендовано уникати носіння міні-спідниць, глибоких декольте та суконь, що просвічуються, одягу з написами сексуального та антимусульманського характеру; носіння купальника дозволено тільки в зоні пляжу чи аквапарку, заборонено перебувати на пляжі топлес.

Поведінка

Об’єднані Арабські Емірати дуже поважно ставляться до своїх підданих та гостей. Тому поведінка кожного іноземця, який перебуває в країні, мусить базуватися на поважному ставленні до місцевого населення, їхньої культури, традицій та звичаїв. Крім того, своєрідність країни та її багатонаціональність поєднують у собі мирне проживання представників усіх націй і культур.

Під час перебування в Об’єднаних Арабських Еміратах іноземцям слід дотримуватись загальноприйнятих правил поведінки, культури спілкування та взаємоповаги. Водночас іноземцям заборонено знайомитися на вулиці чи в публічних місцях з місцевими жінками та розмовляти з ними. Також у публічних місцях чоловікам та жінкам, незалежно від їх сімейного стану, слід утриматись від паління, вживання нецензурних слів та жестів, будь-яких проявів статевих стосунків, почуттів, обіймів та поцілунків, прояву гомосексуальних схильностей. Підтримуючи дружні стосунки з представниками місцевого населення, не рекомендується дарувати мусульманинові подарунок або продукти, які містять алкоголь, свинину, бо він може сприйняти це як образу. Керуючи автомобілем, не слід умикати гучно музику, особливо під час призову до молитви.

Під час перебування в країні, слід дотримуватися правил відео- і фотозйомки. Зокрема, не рекомендується фотографувати та здійснювати відеозйомку на вулиці жінок, людей у національній одежі, уніформі без їхнього дозволу. Категорично заборонено здійснювати відеозйомку та фотографувати державні установи, урядові заклади, прикордонні зони, аеропорти, мости, портові зони та інші режимні об’єкти, які мають стратегічне значення. Недотримання зазначених правил може тягти за собою відповідальність згідно з місцевим законодавством.

Сумісне проживання/життя поза шлюбом

Сім’я та сімейні стосунки є основою релігії та законодавчих норм, у зв’язку з чим сумісне проживання та стосунки можливі тільки на підставі офіційно зареєстрованого шлюбу.

Суворо забороняється сумісне проживання чоловіка та жінки, які не перебувають у шлюбі, що карається тюремним ув’язненням із подальшою депортацією. Вагітність поза шлюбом в ОАЕ є кримінальним злочином, який карається законом для обох партнерів.

Алкоголь та наркотичні засоби

Об’єднані Арабські Емірати – країна, яка демонструє розмірений та релігійний життєвий уклад із категорично негативним ставленням до алкоголю та наркотичних засобів.

Вживання алкоголю та наркотичних засобів у Об’єднаних Арабських Еміратах суворо заборонено. Проте іноземцям і немусульманам дозволено вживати спиртні напої в ресторанах та готелях або купувати алкогольні напої тільки у спеціалізованих магазинах за наявності відповідної ліцензії.

Візові правила

Після підписання Меморандуму між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про взаємне скасування візових вимог громадяни України отримали можливість перетину кордону без оформлення візи для перебування в країні протягом 30 діб з туристичною метою, починаючи з 31 грудня 2017 року, за наявності паспорта (біометричного та звичайного), строк дії якого становить не менше 6 місяців.

Окремо наголошуємо, що згідно з місцевим законодавством категорично забороняється працювати, перебуваючи на туристичній візі.

Приїзд до Об’єднаних Арабських Еміратів з метою працевлаштування можливий лише на підставі запрошення (Employment Permit), що його оформлює компанія, і, як наслідок, оформленого працевлаштування, громадянин України мусить отримати резидентську візу – (Residence Visa).

Окрім зазначених типів віз іноземець має право перетнути кордони ОАЕ на підставі інших типів віз – транзитної візи (Transit Visa), круїзної візи (Cruise Visa), студентської візи (Education/Student Visa), візи з метою лікування (Medical Treatment Visa) та інших типів віз.

Митні правила

Законодавство Об’єднаних Арабських Еміратів установлює чіткий перелік дозволених та заборонених речей до ввозу.

Нижче викладена таблиця містить перелік предметів та речей, на які поширюється заборона чи обмеження.

Перелік заборонених та обмежених до ввозу предметів

Заборонені до ввозу

1)Наркотики та препарати, що містять наркотичні речовини

2)Алкоголь (на територію деяких еміратів)

3)Вогнепальна зброя, слонова кістка та вироби з неї, ловчі птахи

4) Матеріали, що містять еротику та порнографію, насильство, факти, що ображають Іслам, критику щодо уряду та правлячих сімей ОАЕ

5) Друковані публікації, картини, фотографії, книги, журнали, скульптури, що суперечать нормам Ісламу та ображають мусульман

6) Медичні препарати, що містять психотропні речовини (у тому числі кодеїн, пенталгін, седалгін, нурофен+, солпадеїн, каффетин, терпінкод, оріпавін, трамадол, артан/апо-трайгекс, кемадрін, фенобарбітал (валокордин та корвалол), лоперамід (імодіум), тетралгін та ін.)

7)Підроблені гроші та копії грошей

Обмеження при ввозі

1) Цигарки (400 цигарок, або 50 сигар, або 500 г тютюну на кожного повнолітнього)

2) Алкоголь (4 л алкогольних напоїв або 2 блоки пива в емірат Дубай, не більше 2 л алкогольних напоїв у емірат Абу-Дабі на кожного повнолітнього)

3) Домашні тварини (ввіз можливий виключно як декларований вантаж (manifest cargo), за наявності дозволу (Import Permit for Pets)

4) Медичні препарати без вмісту психотропних речовин, за наявності чека та рецепта лікаря, перекладеного та легалізованого

5) Іноземна валюта понад 100,000 дирхамів (близько $ 27,200) без належної декларації

6) Великі партії золотих та срібних прикрас, перевезення культурної та історичної спадщини країни; дикі тварини, насіння та плоди пальми, куплені на місцевих ринках та без супроводжуючих чеків

Примітка: за порушення правил передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до трьох або п’яти років, штрафні санкції, конфіскація та депортація. Додаткову інформацію можна отримати:

– щодо особливості ввезення лікарських препаратів: www.mohap.gov.ae/en;

– щодо ввезення домашніх тварин: Міністерство навколишнього середовища та водних ресурсів ОАЕ (UAE Minis-try of Environment and Water, MOEW) www.moccae.gov.ae/en.

Страхування

Страхування, у залежності від його типу, може бути рекомендованим та обов’язковим. Якщо ви подорожуєте як турист, страхування є бажаним та рекомендованим.

Обрати тип та деталі страхування можливо самостійно або через представника (туроператора).

У разі якщо ви є резидентом країни, медичне страхування є обов’язковим відповідно до положень Федерального закону Об’єднаних Арабських Еміратів «Про страхування здоров’я» (від 2013 р., №11). Автострахування також належить до обов’язкового страхування в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Вимоги до документів

Під час подорожі та перебування на території Об’єднаних Арабських Еміратів обов’язковим та головним документом, до якого встановлюються додаткові умови, є паспортний документ, термін дії якого не має бути менше шести місяців на момент пред’явлення. У разі наявності пошкоджень паспортного документа чи його невідповідності міжнародним вимогам, іноземцеві може бути відмовлено у в’їзді до Об’єднаних Арабських Еміратів.

Крім того, під час перебування на території Об’єднаних Арабських Еміратів рекомендується мати при собі такі додаткові документи: свідоцтво про шлюб/розлучення, свідоцтво про народження дітей, диплом про освіту та ін.

Документи в разі їх пред’явлення до місцевих органів в обов’язковому порядку мають бути відповідним чином засвідчені Міністерством закордонних справ країни їх походження, посольством Об’єднаних Арабських Еміратів за кордоном, перекладені арабською чи англійською мовами та легалізовані в Міністерстві закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів.

Особливості працевлаштування в Об’єднаних Арабських Еміратах

Працевлаштування іноземців у Об’єднаних Арабських Еміратах можливо тільки на підставі офіційного трудового договору (контракту), який реєструється в Міністерстві праці ОАЕ (або в Головному департаменті Фрізони*, де зареєстрована компанія-роботодавець).

Приїзд у країну з метою працевлаштування здійснюється на підставі відповідної форми запрошення, що його оформляє роботодавець, із подальшим оформленням робочої візи.

Варто запам’ятати, що трудова діяльність в Об’єднаних Арабських Еміратах на підставі туристичної або гостьової візи категорично заборонена та тягне за собою відповідальність згідно із законодавством ОАЕ.

Оформлення робочої візи здійснює лише роботодавець.

Це оформлення складається з таких етапів:

– первинна робоча віза для робітника (на 60 днів);

– укладення трудового контракту (безстрокового Unlimited/

строкового Limited);

*Фрізона – вільна економічна зона в ОАЕ, на яку не поширюється дія деяких федеральних та місцевих законів.

– отримання резидентської візи (Residence Visa строком на два роки) та пластикової ID-картки (посвідчення особи).

Примітка: Повна інформація та зразок контракту міститься на веб-сайті Мінпраці: www.mohre.gov.ae/en.

Розірвання трудового договору в ОАЕ/Звільнення

Закінчення трудових відносин можливо за ініціативою працівника чи компанії, а також за згодою сторін. У залежності від типу контракту, після розірвання трудових відносин найманий працівник може отримати різний обсяг фінансової компенсації.

Безстроковий договір (Unlimited) забезпечує сплату однієї заробітної плати та додаткових сум у залежності від кількості відпрацьованих років.

Строковий договір (Limited) передбачає до трьох заробітних плат та додаткових сум у залежності від кількості відпрацьованих років, але тільки за умови звільнення працівника за ініціативою компанії.

Кожна із сторін зобов’язана повідомити про розірвання договору іншу сторону не менше ніж за один місяць.

Всі трудові конфлікти та спори між працівником та роботодавцем розглядаються у спеціальному відділі Міністерства праці ОАЕ та в Суді по трудових спорах.

Працевлаштування як обслуговуючий домашній персонал

Незважаючи на безліч рекламних оголошень щодо працевлаштування в Об’єднаних Арабських Еміратах як няня, домогосподарка, кухар тощо, законодавство ОАЕ встановило суворі правила найму приватного обслуговуючого домашнього персоналу.

Обслуговуючим домашнім персоналом в ОАЕ вважаються такі посади, як: покоївка, домашній кухар, охоронець, водій, садівник, домашній працівник, приватний тренер/учитель, няня, приватна медсестра та ін.

Згідно із законодавством ОАЕ, дозволяється працевлаштування як обслуговуючий домашній персонал громадянам таких країн, як: Філіппіни, Індонезія, Індія, Бангладеш, Шрі-Ланка, Непал та Ефіопія. Спонсор (роботодавець) зобов’язаний оформити найманому працівникові робочу (резидентську) візу та підписати трудовий контракт за загальними правилами.

Представники інших країн (у тому числі України) не можуть бути легально працевлаштовані в ОАЕ як обслуговуючий домашній персонал. У разі порушення правил працевлаштування, обидві сторони – працівник та роботодавець – будуть покарані великим штрафом та подальшою депортацією.

Репатріація на батьківщину та забезпечення трудових прав моряків

У разі виникнення складної ситуації та неможливості безперешкодного повернення в Україну, громадянам слід негайно звернутися до посольства або консульства України в державі перебування судна з екіпажем або консульства України, діяльність якого поширюється на територію такої держави, а також до Міністерства закордонних справ України. Дипломатичні та консульські установи в межах своєї компетенції надають сприяння громадянам України у вирішенні проблем, пов’язаних із поверненням на батьківщину, а також у разі загрози життю та здоров’ю громадян України під час перебування їх за кордоном. Обов’язково необхідно надати повну інформацію стосовно назви судна, номера IMO, судновласника, компанії-агента та відомі контакти, кількості громадян України, а також інформацію щодо наявності/відсутності загрози життю та здоров’ю членам екіпажу.

У разі надзвичайної ситуації на судні, екіпажу треба зв’язатися з морською адміністрацією прапора судна, а також з адміністрацією порту, де знаходиться судно, довести ситуацію до відома профспілки, членами якої вони є.

Профспілка зобов’язана вжити всіх можливих заходів щодо захисту прав моряків: вступити в переговори із судновласником, пред’явити позов про виконання ним своїх обов’язків.

У разі необхідності треба звернутися до гуманітарних структур/фондів допомоги за місцем знаходження судна, які можуть надати допомогу в більш гострих потребах моряків (медикаменти, вода, їжа).

Обов’язково слід забрати свої особисті документи, такі як паспорт і документи, що підтверджують трудовий статус та факт роботи на цьому судні.

Ефективним способом захисту своїх прав може бути звернення до місцевого адвоката в країні, де знаходиться судно. Адвокат зможе ініціювати справу про примусове стягнення заборгованості по заробітній платі за рахунок накладення штрафу на судно. Таким чином, заробітна плата буде виплачена екіпажу за рахунок продажу судна на аукціоні.

Назви міжнародних морських портів ОАЕ

– Al Hamriya Port

– Khalifa Port

– Port of Jebel Ali

– Port Rashid of Sharjah

– Zayed Port

– Port of Fujairah

– Port Rashid of Dubai

– Port of Sharjah, Khalid

– Khalifa port of Abu Dhabi

– Ras al Khaimah

– Musaffah port of Abu Dhabi

– Umm al Quwein

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

У Таїланді туриста заарештували за поганий відгук про місцеве кафе

Тайські поліцейські заарештували британського туриста, на ім'я Олександр за...

Википає морська вода та гинуть корали: у Таїланді закрили острів через аномальну температуру моря

На тайському Пхукеті закрили один з островів для туристів...

У Венеції штрафують туристів, які не сплатили податок

Італійська влада запровадила новий податок для туристів у Венеції....

Туристам назвали 17 симптомів смертельного вірусу в Європі, який почав вбивати 40% пацієнтів

17 симптомів смертельного вірусу в Європі назвало у своєму...