ГоловнаНаукаMicrosoft виявила «деструктивний» вірус, який атакує організації в Україні

Microsoft виявила «деструктивний» вірус, який атакує організації в Україні

Компанія Microsoft оголосила про виявлення “деструктивного” комп’ютерного вірусу, який атакує багато організацій в Україні. Вперше вірус виявили 13 січня цього року, і софтверний гігант не знайшов зв’язку між ним та іншими хакерськими угрупованнями.

На даний момент вірус має номер DEV-0586 і називається Whisper Gate. Він розроблений, щоб бути стандартним криптовірусом, тобто. шифрує дані на комп’ютерах, але має інше призначення.

На відміну від типових криптовірусів, цей не має модуля викупу та розшифровки. Він показує повідомлення про те, що хоче викуп у розмірі 10 000 доларів через біткойн, але немає реального способу заплатити. Натомість його мета — зробити систему непридатною для використання та не підлягає відновленню.

Microsoft повідомляє, що DEV-0586 було виявлено у системах «десятків» компаній, державних органів та громадських організацій в Україні. Софтверний гігант вважає, що реальна кількість жертв ще вища, але поки що не може визначити масштаб атаки.

Компанія додала захист від вірусів до антивірусної програми Microsoft Defender та Microsoft Defender для кінцевої точки. Вона не назвала джерело атаки, заявивши, що потрібно більше часу для дослідження вірусу та спостереження за його активністю.

Це не перший випадок, коли атаки хакерів застосовуються до конкретних цілей. У 2017 році була аналогічна атака з криптовірусом NotPetya, який також скомпрометував та видалив цілі системи. Декількома роками раніше Stuxnet був першим вірусом, який, як вважалося, був створений для прямої атаки на комп’ютерні системи в Ірані.

Спільним для всіх цільових вірусів є те, що були непрямі жертви, а у випадку з NotPetya атаці зазнали багато інших систем у різних країнах. Збиток від цього вірусу у всьому світі становить понад 10 мільярдів доларів, зазначає Associated Press. На даний момент немає жодних доказів того, що Whisper Gate був виявлений за межами його конкретних цілей.

Свіжі новини

Погода

Також читайте