ГоловнаЕкономікаНімеччина відмовляється від атомної енергетики, країна переходить на відновлювані джерела енергії

Німеччина відмовляється від атомної енергетики, країна переходить на відновлювані джерела енергії

У п’ятницю Німеччина зупинить три із шести своїх останніх атомних електростанцій. Це ще один крок до завершення відмови від ядерної енергетики, оскільки країна зміщує акцент на відновлювані джерела енергії.

Уряд вирішив прискорити відмову від атомної енергетики після аварії японської атомної електростанції неподалік Фукусіми у 2011 році. Землетрус і цунамі зруйнували прибережну станцію внаслідок найстрашнішої ядерної катастрофи у світі з часів Чорнобиля 25 років тому.

Реактори Brokdorf, Grohnde та Gundremmingen C, що експлуатуються E.ON та RWE, будуть зупинені у п’ятницю після трьох з половиною десятиліть експлуатації.

Три останні атомні електростанції – Isar 2, Emsland і Neckarwestheim II – будуть зупинені до кінця 2022 року.

Поетапна відмова від ядерної енергії, яку деякі вважають чистою та дешевою, є незворотним кроком для найбільшої економіки Європи, що зіткнулася з амбітними кліматичними умовами та зростанням цін на електроенергію.

За попередніми даними BDEW, шість атомних електростанцій забезпечили близько 12% виробництва електроенергії у Німеччині у 2021 році. Частка відновлюваних джерел енергії становить майже 41%, у своїй вугілля виробляється трохи менше 28%, а газ – близько 15%.

Очікується, що демонтаж завершиться до 2040 року.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода