ГоловнаНідерландиНазвано місто, де найсильніше втомилися від туристів і вводять найжорсткіший спосіб відлякати...

Названо місто, де найсильніше втомилися від туристів і вводять найжорсткіший спосіб відлякати їх

Найжорсткіший спосіб відлякати туристів, чутливо вдаривши їх по гаманцю, вводить європейська столиця, де найсильніше втомилися від туристів. Йдеться про Амстердам — наступного року там запровадять найвищий туристичний податок у Європі, щойно відбудеться його нове підвищення. Про це пише преса Нідерландів, посилаючись на заяву, яку зробила фінансовий директор міста Хестер ван Бюрен.

Місто планує підняти податок на на ночівлю до 12,5% вартості номера в готелі, при цьому пасажири круїзних лайнерів платитимуть 11 євро на людину замість 8 євро. У результаті туристам доведеться платити в середньому додаткові 22 євро за ніч за номер 175 євро. Раніше ця сума складала 15 євро. За даними чиновника, це четвертий за висотою показник у світі.

Адміністрація міста планувала нижче підвищення, але вважала за краще підвищити ставку під тиском ради. Загалом у наступному році місто розраховує зібрати 65 мільйонів євро за рахунок туристичних податків. При цьому, за словами Ван Бюрен, боротьба з туристами не була основною метою. «Звичайно, було б добре, якби високий податок допомагав боротися із надмірним туризмом, але тоді й грошей було б менше», – буквально заявила чиновниця.

Також за її словами, Амстердам перебуває у тісному контакті з іншими містами, які намагаються впоратися з непідйомною кількістю туристів, такими як Венеція та Барселона. «Нам також доводиться мати справу з одноденними туристами. Ми не можемо поставити турнікети, щоб ніхто не міг потрапити до міста, але ми збираємося розглянути способи змусити одноденних відвідувачів сплачувати якийсь міський податок», – заявила вона.

За офіційною статистикою, цього року Амстердам відвідає понад 20 мільйонів відвідувачів, багато з яких приїжджають до міста лише на один день. Але очевидно, що податок має відштовхнути від столиці «буйних» відвідувачів з обмеженим бюджетом, які «тільки створюють проблеми, особливо у кварталі червоних ліхтарів», як заявляє місцева влада.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Амстердамі випустили онлайн-тест для відсіву туристів, які порушують спокій міста

Мерія міста сподівається, що тест допоможе зменшити кількість відвідувачів,...

У США під час зльоту у літака відвалилася панель двигуна

Рейс DL56 авіакомпанії Delta Air Lines, що прямував із...

Складено рейтинг найкращих міст світу

Експерти компанії Resonance опублікували новий рейтинг найкращих міст світу. За...

Складено рейтинг найщасливіших міст світу

Найщасливіші міста світу визначила британська компанія Institute for Quality...

В Амстердамі пропонують дозволити кокаїн

Мер Амстердама Фемке Халсема заявила, що продаж та вживання...