ГоловнаМедицинаЗволожувачі відновлюють голос після зараження Омікроном

Зволожувачі відновлюють голос після зараження Омікроном

Пацієнтам, які перенесли повну або часткову втрату голосу при зараженні штамом коронавірусу Омікрон, слід зволожувати повітря вдома для якнайшвидшого відновлення голосових зв’язок. Про це повідомила лікар-оториноларинголог Аза Махмудова.

«Вірус поступово опускається на голосові зв’язки і викликає фарингіт – стан, при якому уражається задня стінка глотки, а голосові зв’язки втрачають свою еластичність і стають вразливими. Ці зміни призводять до часткової втрати голосу – дисфонії або повної втрати – афонії. Важливою умовою регенерації слизових оболонок є достатня вологість повітря в приміщенні: для нормального функціонування слизових оболонок потрібна вологість 35-40, тому ми рекомендуємо використовувати зволожувачі повітря», – сказала вона.

Для відновлення зв’язок також дуже важливо дотримуватися голосового спокою, каже Сергій Горбунов, оториноларинголог з лікарні “Ільїна”.

«Це досягається за рахунок уникнення підвищення голосу, максимального зниження голосового навантаження, в ідеалі до тиші. Слід також уникати спроб говорити пошепки. Якщо пацієнт палить, рекомендуємо кинути палити, уникайте всього, що може дратувати слизові оболонки: алкоголь, гостру та кислу їжу», – пояснює лікар.

Для полегшення симптомів можна робити інгаляції лужною мінеральною водою або ковтати льодяники з антисептичними компонентами. Також рекомендується пити дуже теплу лужну воду.

«Після кожного вірусного ларингіту голос відновлюється поступово зі зникненням запалення та зменшенням набряку. Омікрон не є винятком.

Захриплість зазвичай зникає протягом 2 тижнів. Якщо симптом триває довше, необхідно звернутися до отоларинголога», – сказав фахівець.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар визначив популярний фрукт, який може бути небезпечним для здоров’я».

* Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини