ГоловнаМедицинаЯк робота в офісі шкодить нашому здоров’ю та як від цього захиститися

Як робота в офісі шкодить нашому здоров’ю та як від цього захиститися

Йдучи вранці на роботу, мало хто замислюється над тим, що в офісі є речі, які можуть вплинути на їхнє здоров’я. Ось на що звертати увагу на роботі та як захиститися від хвороб:

Робота в сидячому положенні

Фахівці не рекомендують проводити багато часу в одному положенні. Це може призвести до розвитку різних серйозних захворювань, зокрема серцево-судинних. За їхніми словами, якщо проводити більше п’яти годин на день перед екраном ноутбука в положенні, це може призвести до серцевого нападу. Сучасний спосіб роботи у вертикальному положенні у наші дні також не підходить. Наслідками такої роботи можуть бути болі в спині та ногах, перенапруга вен та судин та інші неприємності.

Порада фахівця – переїжджати кожні двадцять хвилин. Якщо ви можете ходити офісом, зробіть це. Навіть просте розгойдування ніг під столом і легкий нахил убік позитивно позначаться на вашому здоров’ї.

Офіс відкритого плану (open space)

Більшість сучасних офісів сьогодні мають відкрите планування. Така організація робочого простору має свої недоліки. Згідно з дослідженням датських дослідників, співробітники у «відкритих» офісах на 62% частіше беруть відпустку через хворобу, ніж офісні співробітники, які мають окремі кімнати або хоча б перегородки. Це зрозуміло. Багато співробітників приходять на роботу в не дуже хорошому стані, і офіс стає справжнім місцем розмноження бактерій.

Якнайчастіше мийте руки, постарайтеся провести обідню перерву на свіжому повітрі і, звичайно ж, не варто бути героєм і виходити на роботу з ознаками нездужання.

Система вентиляції

Повітря в офісі, потрапляючи в будинок через систему вентиляції, циркулює всередині приміщення, очищаючи його. Це ідеальний варіант. Фактично, у повітря потрапляють всілякі мікроорганізми і токсичні частинки, які щодня виділяються хімічними речовинами, чорнилом для принтера і т.д. Крім того, фільтри з терміном придатності, що минув, самі по собі стають розсадником бактерій і цвілі. Безумовно, ризик астми, хронічних запалень та гайморитів, а також різних алергій є цілком реальним.

Перевіркою та чищенням фільтрів в офісах зазвичай займаються спеціальні служби, тому ви можете запитати у відповідальної особи, як давно проводилася ця процедура. Ви також можете спробувати захистити себе, хоча б мінімально, розмістивши поруч із робочим місцем рослину, здатну очищати повітря (фікус, плющ тощо).

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте