ГоловнаГреціяТуризм Греції відкриває 50 000 робочих місць у турсекторі для українських біженців

Туризм Греції відкриває 50 000 робочих місць у турсекторі для українських біженців

На знак солідарності з Україною Греція оголосила, що робить деякі ініціативи щодо її підтримки. Так, влада готова підтримати українських біженців, надавши їм можливість утримувати себе самим. Як повідомив уряд Греції, для них відкриється 50 000 робочих місць у туристичному секторі.

Міністр туризму Василіс Кікіліас у прес-релізі, опублікованому 28 лютого, оголосив, що минулого року внутрішній ринок зазнав труднощів і не міг покрити потреби кадрів у турсфері. «Після консультацій з прем’єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом дано згоду на те, що ми вживемо в країну українських біженців… Вже було вжито заходів щодо догляду та лікування тим, кому була потрібна допомога, а також ми готові надати їм робочі місця… з європейськими контрактами та колективними трудовими договорами могли б надати допомогу у цьому секторі», – заявив він.

Російський турпотік зупинено

У понеділок Греція закрила свій повітряний простір для всіх літаків із Росії відповідно до рішення Євросоюзу про санкції, припинила видачу та продовження видів на проживання росіянам, які інвестують у Грецію. Зазначимо, що польоти з Росії в Європу будуть заборонені на три місяці, до 28 травня, при цьому грецький чиновник додав, що досі немає інформації про те, як сильно постраждає туризм Греції від втрати російського турпотоку.

«Звичайно, все це зачіпає серцевину нашої економіки – туризм. Для Європи та світу створюється нова реальність. Тож, залежно від розвитку подій, ведеться підготовка, щоб подивитися, як ми можемо впоратися з будь-якою проблемою, яка може виникнути», – заявив міністр.

Також читайте: Кіпр заявив, що знайде заміну російським туристам

Він також наголосив, що грецьке керівництво дуже занепокоєне ситуацією в Україні, але зробить усе можливе, щоб залучити до Греції всіх гостей, мандрівників та туристів з усього світу, щоб компенсувати російський турпотік.

Українські біженці у Європі

За словами Кікіліаса, зараз у Греції перебуває понад 150 000 українських біженців, більшість із яких прибули з Маріуполя та Одеси. Щодо іншої європейської країни – Словаччини – лише за перші чотири дні спецоперації РФ в Україні країна прийняла близько 26 000 українців. «З 6:00 ранку четверга, 24 лютого 2022 року, по неділю, 27 лютого 2022 року, на територію Словацької Республіки з України в’їхало 25 935 людей. Найбільше людей перетнули прикордонні переходи у Вишне-Німець (13645) та Ублі (10715)», – йшлося у заяві міністерства.

У зв’язку з цим свою підтримку запропонували сусідні країни Європейського Союзу – Румунія та Угорщина, які також відчинили свої двері для багатьох громадян України. Аналогічним чином Чехія та Польща, попри свої імміграційні правила, оголосили про готовність розмістити українських біженців. Крім того, комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон зазначила, що країни ЄС вже прийняли близько 300 000 українських біженців, при цьому наступного тижня очікується збільшення цієї кількості. За розрахунками ООН, приблизно 4 мільйони людей можуть тікати з України найближчим часом.

Більшість країн ЄС, включаючи Нідерланди, Норвегію, Францію, Швейцарію, Ірландію та Латвію, нині радять своїм громадянам утримуватися від поїздок в Росію.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте