ГоловнаМедицинаВсе, що відомо про два нові підваріанти Omicron

Все, що відомо про два нові підваріанти Omicron

Всесвітня організація охорони здоров’я слідкує за розвитком двох нових підвидів Омікрона: BA.4 та BA.5. Що про них відомо зараз.

Під час пандемії постійно виникали і продовжують з’являтися нові варіанти коронавірусу. Цього тижня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) провела моніторинг двох нових підваріантів Омікрона. Вчені з Ботсвани та Південної Африки виявили мутації BA.4 та BA.5, і в даний час досліджується точний ризик їхнього швидкого поширення та зараження.

Мутації були виявлені у чотирьох пацієнтів у Ботсвані та у 23 у Південній Африці. Але нещодавно виявлений підвид вже дістався кількох європейських країн: Бельгії, Данії, Німеччини та Великої Британії.

Поки вчені та медики не виявили серйозної епідеміологічної різниці між старою версією Омікрона та двома нововведеннями, які не викликають занепокоєння. Поки що ми не спостерігаємо швидкого зростання заражень. “Поява модифікацій госпіталізацій або смертей”, – сказав д-р Мачідісо Моетті, регіональний директор ВООЗ для Африки.

Новий варіант у Великій Британії

Але зовсім новий, інший підваріант Omicron, названий HE, нині поширюється у Великій Британії. З цією мутацією вже понад 1000 осіб, дізнаємось із поточного звіту відповідної служби МОЗ Лондона.

Вірус XE є комбінацією Omicron BA.1 (оригінальний Omicron) і Omicron BA.2, який є найбільш заразним з усіх. Іншими словами, ця модифікація, виявлена ​​у Великій Британії, поєднує генетичний матеріал з різних варіантів, внаслідок чого з’являється новий підвид вірусу SARS-CoV-2.

Варіанти вірусу поєднуються

Нагадаю, звідки беруться нові зміни вірусів. Іноді помилки відтворюють (копіюють) віруси та призводять до мутацій. Коли структура вірусу не змінилася, то говорять про «мовчазну мутацію» або «помилка». Мутації у білку шипа можуть збільшити інфекційність вірусу. Що стосується варіанта Omicron XE, то це вже комбінація двох інших подваріантів. тобто обидва субваріанти вірусу містяться в одній і тій же клітині одночасно.

У цій клітині вони можуть поєднувати свій генетичний матеріал і потім заражати інших людей. Омікрон не брав свою генетичну інформацію в основному від Омікрону ВА.2 – модифікації, що не призводить до більш тяжкого перебігу хвороби, ніж ВА.1. Це стосується всіх варіантів Омікрону: перебіг хвороби протікає легше. Але пам’ятаймо, що Омікрон дуже заразний.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини