ГоловнаLifeStyleВірусологи розповіли про вплив ковіда на тривалість життя людини

Вірусологи розповіли про вплив ковіда на тривалість життя людини

Люди, які перенесли коронавірус, швидше старіють – поширена думка, яку вченим належить довести чи спростувати за допомогою додаткових досліджень та збору статистичних даних. Однак причини того, що ковід може впливати на тривалість життя людини, вже є.

«Однозначно, щоб трактувати залежність життя від коронавірусної інфекції, потрібно мати досить серйозну статистичну основу для таких висловлювань. А на сьогодні це дещо передчасно», – розповів РБК доцент кафедри інфекційних хвороб РУДН Сергій Вознесенський.

«Занадто мало часу минуло, щоб ми могли оцінювати тривалість життя і як на нього вплинуло перенесене людьми захворювання. Напевно, може йтися про якісь прогнози», – додав Олексій Аграновський», – повідомив доцент кафедри інфекційних захворювань РУДН Сергій Вознесенський та вірусолог, професор МДУ, доктор біологічних наук Олексій Аграновський.

Що відомо про новий штам коронавірусу «Омікрон»?

За словами Вознесенського, всі дані дозволяють заявити, що коронавірусна інфекція відноситься до «гострих респіраторних захворювань, які в переважній більшості випадків проходять безслідно». Ковід часто накладається на патологію, яка раніше була у людини. Наприклад, деякі патології судинної системи у людей, які перенесли коронавірусну інфекцію, часто зустрічаються у людей з хронічними захворюваннями. Наприклад, венозна недостатність, схильність до самоосвіти чи гіпертонія. При цьому прямий причинно-наслідковий зв’язок без будь-якої супутньої патології вірусолог не став би вибудовувати.

При цьому він нагадав, що у деяких перенесених ковід розвивається «постковидний синдром» і що ця патологія перебуває у міжнародній класифікації захворювань. «Але стверджувати, що перенесена інфекція – це 100-відсотковий факт зниження тривалості життя – дещо надумано», – наголосив учений.

Також читайте: Виявлено зв’язок між стресом та ризиком зараження COVID-19

І ковидна інфекція, і грип насамперед є «струсом і випробуванням», додав Олексій Аграновський. Але, на його твердження, ці деякі припущення ще належить підтвердити. «У принципі, якщо міркувати про те, що може бути, то, звичайно, у збудника SARS-COV-2 є серйозні шанси стати фактором, що обмежує тривалість життя, тому що він діє на багато органів, багато тканин. Викликає постковидний симптом, з цього погляду можна розглядати його теоретично як фактор обмеження тривалості життя», – повідомив він.

Раніше DIP писав, що «Стоматолог повідомив, що ковід руйнує зуби».

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода