ГоловнаLifeStyleЩо?: Вчені встановили, що люди, які не п'ють алкоголь, помирають частіше, ніж...

Що?: Вчені встановили, що люди, які не п’ють алкоголь, помирають частіше, ніж ті, що п’ють

Підвищений ризик смертності серед абсолютних непитущих виявився ще вищим, ніж серед тих, хто п’є. Однак є суттєве доповнення: високий рівень смертності серед непитущих людей значною мірою може пояснюватися попередніми проблемами з алкоголем чи наркотиками, щоденним курінням та загальним поганим здоров’ям. Про це заявили німецькі вчені з Університету медицини Грайфсвальда на чолі з Ульріхом Джоном. Дослідження опубліковано 2 листопада у журналі PLOS Medicine.

Попередні дослідження показали, що люди, які утримуються від алкоголю, мають більш високий рівень смертності, ніж ті, хто вживає алкоголь від низького до помірного. У новому дослідженні вчені використали дані випадкової вибірки з 4028 дорослих німців, які брали участь у стандартизованому інтерв’ю, проведеному в період з 1996 по 1997 рік, коли учасникам було від 18 до 64 років. Були доступні вихідні дані про вживання алкоголю за 12 місяців до співбесіди, а також інша інформація про здоров’я, вживання алкоголю та наркотиків. Дані про смертність були отримані в результаті наступного спостереження через 20 років.

Серед учасників дослідження 447 (11.10%) не вживали жодного алкоголю протягом 12 місяців, що передували співбесіді. Ці непитущі, 405 (90.60%), у минулому вживали алкоголь і 322 (72.04%) мали один або більше інших факторів ризику для вищої смертності, розлад, пов’язаний з вживанням алкоголю в минулому або ризиковане вживання алкоголю (35.40%), куріння ( 50.00%) або від задовільного до поганого за самооцінкою здоров’я (10.51%).

125 учасників, які утримуються від вживання алкоголю, без цих факторів ризику не показали статистично значущої різниці в загальній смертності від серцево-судинних захворювань або раку порівняно із споживачами алкоголю від низького до помірного рівня, а у тих, хто утримувався від алкоголю протягом усієї своєї життя, коефіцієнт ризику становив 1.64 (95%) проти ті, хто алкоголь вживав від низького рівня до помірного рівня з поправкою на вік, стать і куріння.

«Результати підтверджують думку про те, що люди у загальній популяції, які нині утримуються від алкоголю, не обов’язково мають коротшу тривалість життя, ніж люди з низьким чи помірним споживанням алкоголю. При цьому одержані результати суперечать рекомендаціям вживати алкоголь за станом здоров’я», – повідомили автори дослідження.

«Довгий час вважалося, що споживання алкоголю від низького до помірного рівня може вплинути на здоров’я, ґрунтуючись на висновку про те, що непитущі помирали раніше, ніж люди, які п’ють від низького до помірного. Ми виявили, що більшість утримуваних мали проблеми з алкоголем або наркотиками, ризиковане вживання алкоголю, щоденне куріння тютюну або поганий стан здоров’я в анамнезі, тобто фактори, які сприяють ранній смерті», – резюмували вчені.

Раніше DIP писав, що «Вчені записали вершкове масло у шкідливі продукти», подробиці читайте за посиланням.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода