ГоловнаLifeStyleМіф чи правда: кава підвищує кров'яний тиск?

Міф чи правда: кава підвищує кров’яний тиск?

Один із найпопулярніших міфів про каву полягає в тому, що вона викликає високий кров’яний тиск. Кава – один із найбільш споживаних напоїв у всьому світі. Багато людей вважають за краще каву як основний спосіб прокинутися і зарядитися енергією вранці та протягом дня.

Але одне з найбільших питань, яке турбує любителів кави, полягає в тому, чи викликає вона підвищений кров’яний тиск?

Вживання кави може підвищити кров’яний тиск до мінімуму. Ефект триває близько 2-3 годин. І збільшення становить приблизно 8 міліметрів для систолічного та приблизно 6 міліметрів для діастолічного артеріального тиску. Це коли ви п’єте 1-2 чашки кави щодня. Дані були зібрані з метааналізу інших 34 досліджень, присвячених впливу кави на кров’яний тиск, пише healthline.com.

Якими є довгострокові наслідки вживання кави?

Імовірність того, що вживання кави спричиняє підвищення кров’яного тиску, невелика. Про це йдеться у дослідженні 2018 року, опублікованому в Journal of Agricultural and Food Chemistry, цитує healthdigest.com. У дослідженні стверджується, що вживання від 3 до 5 чашок кави на день пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та передчасної смерті на 15%.

Кава багата антиоксидантами та вітамінами. Поліфеноли, що містяться в ньому, можуть сприяти роботі серцево-судинної системи, знижувати рівень холестерину, зменшувати окислювальний стрес та боротися із вільними радикалами, повідомляє verywellhealth.com. Ці поліфеноли можуть сприяти зниженню ризику пошкодження клітин, зниженню серцево-судинного ризику та ризику розвитку раку.

Антиоксиданти у каві також можуть підтримувати процеси зсідання крові, знижуючи ризик утворення тромбів. Поліфеноли також пригнічують запалення за рахунок зниження рівня С-реактивного білка у крові, ключового показника запалення у тканинах. Зміст С-реактивного білка в нормальних межах знижує загальне запалення в організмі, що також сприятливо впливає на ризик серцево-судинних захворювань, пише verywellhealth.com.

Що ми не знаємо про каву без кофеїну?

* Помірне вживання кави не підвищить кров’яний тиск. Однак якщо ви страждаєте коливаннями показників крові, обов’язково зверніться до лікаря. Він порадить, чи пити каву та в якій кількості залежно від вашого індивідуального стану.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода