ГоловнаМедицинаЛікарі назвали два нових симптоми Омікрону, про які раніше не було чути

Лікарі назвали два нових симптоми Омікрону, про які раніше не було чути

Варіант коронавірусу “Омікрон” продовжує поширюватися по світу, причому його характеризують симптоми, про які лікарі раніше не знали. Про це повідомили британські дослідники.

На думку експертів, у нового варіанта виявляються симптоми блювоти та втрати апетиту – ознаки ковіду, які не виявлялися за варіанта «Дельта». Так, британське дослідження Zoe Covid Study проаналізувало досвід людей із коронавірусом за допомогою програми, куди звичайні люди завантажують свої симптоми. Програма показала, що втрата апетиту була поширеним симптомом нової інфекції.

Тім Спектор, професор генетичної епідеміології в Королівському коледжі в Лондоні, нещодавно повідомив Daily Express у Великій Британії, що нудота відзначалася у багатьох пацієнтів з Омікроном. «У багатьох із них була нудота, невелика температура, біль у горлі та головний біль», – заявив дослідник виданню.

Найбільш поширені симптоми варіанта Омікрону нагадують інші симптоми Covid. Ознаки, які були менш серйозними, ніж попередні штами, включають втому, м’язові болі та першіння у горлі. Втрата смаку та запаху менш характерна для цього нового штаму.

Згідно з дослідженнями, проведеними до цього часу, «Омікрон», мабуть, викликає легший перебіг хвороби, ніж Дельта-варіант, особливо у вакцинованих людей. Дослідження показали, що ризик госпіталізації при Омікроні знижується вдвічі.

За даними Reuters, Omicron також має знайомі симптоми, тому що новий варіант містить генетичний код від застуди. Однак деякі експерти з хвороб попередили, що нові симптоми блювоти та втрати апетиту можуть бути науково необґрунтованими, так як виявлено лише в окремих людей.

Однак є симптоми, які не можна ігнорувати, оскільки вони визнані «класичним» проявом омікрон-штаму коронавірусу. Серед них – головний біль, біль у попереку та нічна пітливість. Менш відомим симптомом «Омікрону» є шкірний висип.

Ефективність вакцини та Омікрон

Експертні дослідження показали, що ризик важкого захворювання Covid-19 знижується на 90 і більше відсотків серед людей, котрі повністю вакциновані. Незважаючи на те, що серед щеплених людей є так звані проривні випадки Covid, проте, як зазначили спеціалісти з Центрів контролю та профілактики захворювань, вони рідкісні. Лікарі і тут бачать плюс: у разі проривного випадку хворі навряд чи будуть госпіталізовані з тяжкими чи смертельними симптомами ковіду.

За даними експертів охорони здоров’я, варіант коронавірусу «Омікрон» більш заразний і може призвести до подальших проривних випадків. Тим не менш, поширення може бути компенсоване тим, що вся влада багатьох країн агітує своїх громадян ревакцинуватися. За спостереженнями саме третя доза збільшує шанси протистояти «омікрону». З іншими варіантами, такими як «Дельта», вакцини залишаються ефективними для запобігання тяжким захворюванням, госпіталізаціям та смерті.

Раніше DIP писав, що «Лікарі повідомили, що половина заражених Омікроном страждають від «дивовижних симптомів».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...