ГоловнаМедицинаЛікар розповів, як треба правильно чистити вуха

Лікар розповів, як треба правильно чистити вуха

Використання ватних паличок для прочищення вух може бути небезпечним. Є й інші способи позбутися зайвої сірки, розповів відомий американський отоларинголог.

Потрібно враховувати, що вушна сірка є природною і фактично захищає вуха від проникнення вірусів і шкідливих бактерій у слуховий прохід, створюючи бар’єр. Сірка виробляється клітинами, що вистилають зовнішнє вухо і слуховий прохід, і складається з натуральної маслянистої речовини, що поставляється сальними залозами. Ця маса поєднується з брудом, омертвілими клітинами шкіри – результат залишається на ватяних паличках під час чищення вух.

Лікар розповів, що насправді у більшості людей вуха очищаються самі по собі. Однак якщо відчуття забруднення вух не залишає або при тривалому утриманні від очищення вуха почали хворіти, необхідно акуратно їх обробити переліченими нижче способами.

Фахівець «вухо-горло-ніс» з Університету Луїсвілла розповів, що переднє вухо можна чистити самостійно. Головне – не намагатися проштовхнути ватяну паличку далі.

«Використовуючи таким чином паличку, сірка проникає глибше у слуховий прохід. У гіршому випадку вона може потрапити до барабанної перетинки і, можливо, навіть створити перфорацію», – попередив експерт.

У разі хворобливих відчуттів у домашніх умовах допустиме використання вушних крапель. Це пов’язано з тим, що вони є рідкими розчинами, які допомагають розріджувати і пом’якшувати вушну сірку, що призводить до її руйнування і виходу з вуха. Одне попереднє дослідження, опубліковане у 2018 році, показало, що використання вушних крапель протягом п’яти днів із більшою ймовірністю повністю позбавить вуха від сірки замість того, щоб взагалі нічого не використовувати.

Інші способи

Інший спосіб почистити вуха – використовувати розчин харчової соди. Все, що потрібно зробити, це розчинити половину чайної ложки харчової соди у воді та залити до флакона-крапельниці. Потім потрібно нахилити голову набік і крапнути п’ять-десять крапель розчину у вухо. Приблизно через годину сірка розм’якшиться і після цього потрібно промити вухо за допомогою гумового шприца, наповненого теплою водою. Потім нахилити голову, щоб дати воді стекти і витерти вухо сухим рушником. Проте лікар застерегла від постійної практики цього – безпечно користуватися даним способом не більше двох разів на тиждень.

Коли потрібно видаляти вушну сірку?

Якщо сірки накопичилося дуже багато, то є деякі симптоми, на які потрібно звернути увагу. NHS заявила, що якщо пропадає слух, то, можливо, потрібно спочатку почистити вуха. Крім того, для очищення лікар рекомендував використовувати натуральні засоби у вигляді олії – вони також спрямовані на розм’якшення сірчаної пробки.

Інші симптоми включають біль у вухах або відчуття закладеності, дзвону чи шуму у вухах. Деякі люди також можуть відчувати запаморочення та нудоту.

Якщо симптоми не зникли за п’ять днів, слід звернутися до фахівця.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Напої, які заважають схуднути».

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода