ГоловнаCOVID Travel NewsВ Китаї 13-мільйонне місто посаджено на карантин: все закрито, туризм скасовано

В Китаї 13-мільйонне місто посаджено на карантин: все закрито, туризм скасовано

Китайське місто з населенням 13 мільйонів людей знову закрили на карантин, щоб уникнути «вибуху» коронавірусу. Цього разу йдеться не про Шанхай, який нещодавно вийшов із 2-місячного локдауну, а про місто Сіань. Минулого вівторка про це на прес-конференції заявив чиновник Чжан Сюедун, повідомило агентство «Сіньхуа».

Уточнювалося, що в китайському місті було зареєстровано кілька випадків захворювання на COVID-19, тому компанії, школи та ресторани в мегаполісі закрили мінімум на один тиждень. Відповідно, на той самий проміжок часу туризм також став недоступним. Нове рішення входить до політики Пекіна «нульової терпимості до коронавірусу».

Китай – остання велика економіка, що дотримується стратегії нульового зараження COVID, яка запровадила раптовий карантин та обмеження на поїздки у спробі викорінити нові інфекції. Згідно з офіційними повідомленнями, Сіань – історичне місто з населенням 13 мільйонів осіб, яке наприкінці минулого року пережило місячний карантин, з минулої суботи повідомив про 18 випадків захворювання в кластері, викликаному омікрон-штамом, що швидко поширюється. «Ми маємо боротися як з часом, так і з вірусом… щоб захиститися від усіх можливих ризиків та прихованих небезпек і рішуче уникнути вибуху у поширенні в спільноті», – повідомив чиновник.

Такі популярні серед туристів та місцевих громадські розважальні заклади, як паби, інтернет-кафе та караоке-бари, зачинили свої двері з півночі у середу, йшлося у повідомленні міського уряду. Ресторанам заборонили обслуговувати відвідувачів у приміщенні, але склали можливість обробляти замовлення на виніс.

Сіань – батьківщина знаменитих теракотових воїнів – раніше зіткнувся з одним із найтриваліших у Китаї режимів самоізоляції: після виявлення тисяч випадків захворювання туристичне місто в центрі Китаю закрили на місяць із грудня по січень. Втім місцеві жителі розкритикували міську владу за те, що вони не підготувалися до карантину: виявлялися проблеми з постачанням продовольства та випадками, коли пацієнтам було відмовлено у доступі до лікарень.

Деякі жителі туристичного міста висловили тривогу з приводу блокувань соціальних мереж, які збіглися з новим локдауном. «Ніби вони звикли до карантину. Що вони взагалі роблять? – Написав обурений китаєць на платформі Weibo, схожій на Twitter.

За даними Національної комісії охорони здоров’я (NHC), у вівторок у Китаї було зареєстровано 335 нових випадків усередині країни, більшість із яких протікали безсимптомно. Останній значний спалах захворювання в Китаї стався в центральній провінції Аньхой, де станом на вівторок 1.7 мільйона людей у ​​двох округах отримали наказ залишатися вдома і не відвідувати громадських місць.

За даними NHC, близько 90 відсотків із майже 300 випадків зараження, зареєстрованих у провінції у понеділок, протікали безсимптомно. На даний момент під час спалаху було виявлено понад 1000 випадків захворювання.

Незважаючи на те, що ще велике місто – Шанхай – вийшло з ізоляції, влада зобов’язала населення тестуватися на COVID у більшості районів після «послідовної реєстрації багатьох місцевих позитивних випадків» з неділі. За словами влади, багатьом із 25 мільйонів людей, які проживають у комерційному центрі, доведеться пройти два тести на ковід із вівторка по четвер.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини