ГоловнаЕкономікаОдин випадок COVID-19 заблокував найбільший порт світу

Один випадок COVID-19 заблокував найбільший порт світу

Світова пропозиція товарів, що кілька разів різко скорочувалася з моменту спалаху пандемії коронавируса, знаходиться під загрозою нового колапсу. Порт Нінбо Чженцзян недалеко від Шанхая – найбільший порт в світі з річним вантажообігом 1,17 мільярда тонн – не приймає судна з ранку середи.

За даними адміністрації порту, причиною став одиничний випадок COVID-19, виявлений у 34-річного робітника. Він живе в гуртожитку, 8 серпня у нього був негативний результат, повідомляє онлайн-видання Splash. Однак через два дні результат іншого тесту був позитивним, пише Investor.bg.

Інфікований робочий є одним із співробітників силового підрозділу контейнерного терміналу в Нінбо Мейдонг і отримав дві вакцини від китайського виробника вакцин Sinovac в січні і березні цього року. Але тепер у нього бессимптомная інфекція, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на офіційні особи міста Нінбо.

Спочатку адміністрація порту стверджувала, що її операційна система вийшла з ладу, виправдовуючи свою відмову приймати судна. Але пізніше Комісія з охорони здоров’я Нінбо виправила заяву.

Тим часом, 35 контейнеровозів очікують заходу в порт, як це можна побачити на порталі Seaexplorer швейцарської судноплавної компанії Kuehne + Nagel. У всій затоці між Шанхаєм і Нінбо знаходиться 94 корабля. Порт Нінбо розташований по діагоналі навпроти 26-мільйонного мегаполісу Шанхай.

До полудня середи не було точних даних по терміналу Мейдонг, який обробляє контейнери для маршрутів Китай-Європа і Китай-Близький Схід.

Міжнародна морська торгівля знову може бути заблокована

Якщо порт буде закритий на тривалий період часу, міжнародна морська торгівля може бути знову заблокована. Нінг, другий за величиною контейнерний порт Китаю, в минулому році обробив майже 30 мільйонів контейнерів – майже стільки ж, скільки три найбільших порту в Північному морі, Роттердам, Антверпен і Гамбург разом узяті.

Станом на 20 липня позитивні випадки захворювання були підтверджені приблизно в половині всіх китайських провінцій, що призвело до масових тестів і місцевим блокадам. Уряд Пекіна постійно намагається обмежити поширення вірусу жорсткими обмеженнями.

У більшості портів країни потрібні тести для всіх екіпажів, змушуючи судна залишатися на якорі до підтвердження негативних результатів. Часто судна, що прибувають з Індії або раніше організували зміну екіпажу, поміщаються на карантин на термін від 14 до 28 днів.

Однак, незважаючи на безлади в міжнародних поставках товарів, тільки кілька компаній в Німеччині мають намір відмовитися від імпорту з-за кордону, згідно з нещодавно опублікованим дослідженням Ifo для Фонду Конрада Аденауера.

Із 5000 опитаних компаній тільки кожна десята сказала, що в майбутньому вони будуть все більше покладатися на внутрішні ланцюжки поставок. Організація доставки товарів виключно по Німеччині або Європі – занадто дороге задоволення. «Замість цього багато компаній планують розширювати свої склади і збільшувати кількість своїх постачальників», – сказала Лисандра Флах, глава Центру зовнішньої торгівлі Ifo.

Свіжі новини

Погода

Також читайте