ГоловнаКанадаПротести в Канаді: Трюдо вводить надзвичайний стан

Протести в Канаді: Трюдо вводить надзвичайний стан

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що уряд вживе надзвичайних заходів для боротьби з «незаконною» блокадою протиепідемічних протестів, які розпочалися понад два тижні тому, повідомляють інформаційні агенції.

Протягом семи днів парламент має або схвалити рішення Кабінету Міністрів про здійснення надзвичайних повноважень, або відхилити його.

Протести паралізували частину столиці Канади Оттави та зупинили рух на головному мосту, що сполучає Канаду зі США, на шість днів.

«Блокади завдають шкоди нашій економіці та загрожують громадській безпеці», – заявив Трюдо на прес-конференції. «Ми не можемо і не дозволимо продовжувати незаконні та небезпечні дії».

Він наголосив, що для реалізації надзвичайних повноважень не буде розгорнуто військову силу, а заходи будуть розумними, пропорційними загрозам, обмеженими за часом і поширяться на окремі регіони.

У міру того, як протести йшли вже третій тиждень, наростала напруженість і критика влади за нездатність діяти досить жорстко проти протестувальників. За словами Трюдо, незважаючи на зусилля, наразі ясно, що правоохоронні органи не можуть виконувати свою роботу.

Закон про надзвичайний стан 1988 дозволяє федеральному уряду дозволяти використання спеціальних тимчасових заходів для забезпечення безпеки в надзвичайних ситуаціях.

Раніше відомий як Закон про військові заходи, цей закон застосовувався лише три рази в історії Канади: під час двох світових воєн і 1970 року колишнім прем’єр-міністром П’єром Трюдо, батьком Джастіна Трюдо. «Жовтнева криза», коли квебецькі сепаратисти викрали британського дипломата та квебецького міністра.

Провінція Онтаріо оголосила, що цього тижня вона зніме пов’язані з коронавірусом обмеження на місткість ресторанів, барів, казино та інших місць, а також скасує вимоги щодо сертифікації вакцинації з 1 березня.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини