ГоловнаІзраїльЗ України в Ізраїль до Токіо: Подорож золотого олімпійця

З України в Ізраїль до Токіо: Подорож золотого олімпійця

24 річний ізраїльтянин Артем Долгопят увійшов в історію в неділю, коли здобув золоту медаль у вправі на підлозі в художній гімнастиці серед чоловіків.

Відкладені Ігри в Токіо 2020 ознаменували олімпійський дебют скромного, невибагливого спортсмена, який половину свого життя прожив у єврейській державі. Але з самого дитинства Долгопят здобував перемоги та привозив додому медалі, просуваючись у цьому напрямку.

Народжений у Дніпрі, Україна, Долгопят переїхав з родиною до Ізраїлю, коли йому було 12 років. На той час він уже зарекомендував себе як перспективний молодий гімнаст, після того, як йому було всього шість років, коли він почав тренуватися в Україні.

За його словами, у віці 12 років його батько Олег сказав йому, що вся сім’я переїжджає до Ізраїлю. “Я знав, що ми євреї, але ми не святкували свята, і до цього моменту я навіть не чув про Ізраїль”, – зізнався він.

За його словами, приїхавши до Ізраїлю, він намагався вивчити іврит та пристосуватися до нової школи та однокласників.

“Перші два місяці я сидів на уроці в Рішон-Леціоні і нічого не розумів”, – сказав він. Він перейшов до школи з високим відсотком російськомовних вчителів, що допомогло йому пристосуватися. Але він завжди почувався як вдома у спортзалі. “Для мене гімнастика завжди була найважливішою – це те, що я робив постійно, і що допомогло мені адаптуватися в Ізраїлі”.

Він записався до IDF у 18 років для виконання обов’язкової служби, але служив у спеціальних рамках, призначених для спортсменів, де він проводив частину свого часу в армії, а решту своєї уваги приділяв тренуванням.

На літніх юнацьких Олімпійських іграх 2014 року Долгопят фінішував 5-м у стрибках з кордом та 7-м у вправі на підлозі. А в 2017 році він почав по-справжньому розквітати, відзначаючи серію перемог, просуваючись до вершини.

У квітні 2017 року Долгопят посів четверте місце у вправі на підлозі на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики – лише на одне місце позаду бронзового призера Ізраїля Алекса Шатілова – який за ці роки став наставником і другом Долгопята.

Потім через місяць у травні Долгопят виграв срібну медаль на Гран-прі Осієк; у липні він забрав додому дві золоті медалі та бронзу на Іграх Маккавії; і в жовтні він виграв срібну медаль у вправі на підлозі як чемпіонат світу з художньої гімнастики в Монреалі – лише другий ізраїльтянин після Шатілова, який коли-небудь вигравав медаль на цій події.

На чемпіонаті світу 2019 року в німецькому Штутгарті Долгопят виграв срібну медаль у вправі на підлозі, а на чемпіонаті Європи 2020 року в турецькому Мерсіні він забрав золото додому.

Усі його досягнення були результатом його величезної наполегливої ​​праці – години і години тренувань кожен день і пізно ввечері, поєднуючи гімнастику з військовою службою. Він зазнав травм і невдач, роками боровся з болями в спині та ногах. Але він ніколи не відмовлявся від своєї мрії, і по дорозі у нього завжди був Шатілов поруч.

“Гімнастика – це як сім’я, а Олексій Шатілов для мене – як старший брат”, – сказав Долгопят у 2017 році. “Він допомагав мені протягом багатьох років, давав професійні поради, допомагав виправляти свої помилки”.

Шатілов, який представляв Ізраїль на Олімпійських іграх 2008, 2012 та 2016 років, також був у Токіо, змагаючись у вправі на підлозі, але в загальному зайнявши 47 місце. За ці роки 34-річний Шатілов виграв серію медалей для Ізраїлю на міжнародних змаганнях, але так і не зміг привезти додому олімпійську медаль.

У неділю Шатілов спостерігав і вболівав, як Долгопят увійшов в історію Ізраїлю і приніс додому першу олімпійську медаль Ізраїлю в гімнастиці і лише друге золото в загальному заліку. Шатілов привітав Долгопята з перемогою, а Артем подякував йому за всю підтримку протягом багатьох років.

“Він супроводжував мене протягом усієї моєї подорожі, протягом усієї моєї кар’єри він був зі мною, і ми як брати”, – сказав Долгопят. “Я такий щасливий, що він завжди був поруч зі мною, а я поруч з ним. Прикро, що ми обидва не змогли потрапити у фінал”.

І хоча скромний Долгопят зізнався, що його виграш із золотою медаллю навіть не найкращий, він уже націлився на свою наступну мету: ще одну золоту олімпійську медаль.

“Моя мрія зараз – отримати ще одне олімпійське золото”, – сказав він у неділю Haaretz. “Ось над цим ми почнемо працювати завтра”.