ГоловнаCOVID Travel NewsОголошено нові правила в'їзду до Італії

Оголошено нові правила в’їзду до Італії

На радість іноземних туристів, після більш ніж двох років обмежень Італія оголосила про відміну надзвичайного стану та зняття всіх заходів, пов’язаних з коронавірусом. При цьому щеплений статус продовжує діяти. Як пояснив прем’єр-міністр Маріо Драгі в нещодавно опублікованому звіті, мета полягає в тому, щоб «якнайшвидше знову відкрити все». Завдяки відмові влади від антиковідних правил із 1 квітня туристам буде простіше потрапити до європейської країни. Відповідні ухвали уряду процитували італійські ЗМІ.

Згідно з приписами, використання сертифікату здоров’я «зелений пропуск» буде скорочено, а необхідність представляти підтвердження статусу вакцинації на багатьох майданчиках у квітні також поступово скасовуватиметься. З антиковидних заходів до 1 травня залишиться вимога носити захисні маски у закритих приміщеннях та у громадському транспорті. Потім і його буде знято. Крім того, чиновник підтвердив, що нові правила в’їзду поширюються на всіх іноземних туристів, а не лише на тих, що в’їжджають з країн Євросоюзу.

Нові правила перетину італійського кордону

Для щеплених

Повністю вакциновані туристи, тобто, ті, хто отримав одну/дві дози препарату проти коронавірусу протягом останніх дев’яти місяців або ті, хто ревакцинувався, з будь-якої країни більше не зобов’язані надавати негативний тест на коронавірус для в’їзду до Італії. Це означає, що щеплені мандрівники можуть надати підтвердження статусу вакцинації – це сертифікат, або довідку про одужання після ковіда, якщо турист хворів протягом останніх шести місяців.

Для туристів без щеплення або з простроченим щепленням

Невакциновані мандрівники також можуть в’їжджати до Італії, і їм більше не потрібно дотримуватися карантину. Нагадаємо, раніше вони повинні були перебувати в ізоляції після приїзду протягом п’яти днів. Однак від них буде потрібно підтвердження одужання від коронавірусу або негативний ПЛР-тест.

Для всіх

Незалежно від статусу вакцинації, всі, хто прибуває в Італію, повинні заповнити форму пошуку пасажирів через додаток EUdPLF. Якщо вони цього не зроблять, то після прибуття їм доведеться пройти п’ятиденний карантин. Пасажири, що прямують до країни або виїжджають з неї на борту, мають носити маску типу FFP2.

Про перепустку «Супер Грін Пасс»

До тих пір, поки в квітні правила не будуть зняті, італійці та гості країни у віці старше 12 років не зможуть потрапити до більшості закритих приміщень без пропуску Super Green Pass – аналога українського сертифікату щепленя або перехвороби на коронавірус з QR-кодом з Держпослуг.

Перепустка містить інформацію, що підтверджує проходження вакцинації або одужання від ковіда. Документ не підтримує негативний результат тесту на COVID, тому в кінотеатри, театри, на стадіони туристи можуть пройти, якщо були щеплені або перехворіли на інфекцію.

Він також потрібен для того, щоб мати можливість обідати в ресторанах, що знаходяться як у приміщенні, так і на відкритому повітрі, а також для заселення в готелі, прохід на підйомники, музеї, на місця археологічних розкопок, спортзали і басейни. Крім того, Super Green Pass потрібний для всіх видів громадського транспорту, включаючи місцевий, регіональний та національний. Сюди входять літаки, потяги, кораблі, автобуси, трамваї та метро.

Як його одержати?

Для тих, хто перебуває в ЄС, замість Super Green Pass може використовуватись аналогічний цифровий сертифікат COVID ЄС, виданий країною, що входить до блоку.

Свіжі новини

Погода

Також читайте