ГоловнаІспаніяВ Іспанії зафіксовано першу смерть від мавпячої віспи

В Іспанії зафіксовано першу смерть від мавпячої віспи

Іспанія повідомила, що одна людина померла від мавпячої лихоманки, яка, за даними іспанських ЗМІ, стала першою зареєстрованою смертю в країні.

За даними МОЗ, на сьогоднішній день з мавпячою лихоманкою госпіталізовано 120 осіб, одна з яких померла.

Агентство не повідомило подробиць смерті, повідомивши лише, що в Іспанії виявлено 4298 людей, заражених вірусом, у т.ч. близько 3500 випадків статевих відносин чоловіків з іншими чоловіками і лише 64 випадки жінок.

Розповсюдження мавпячої віспи стало серйозною загрозою для здоров’я після того, як голова Всесвітньої організації охорони здоров’я минулого тижня оголосив про найвищий рівень готовності у спробі стримати хворобу.

Симптоми включають високу температуру, біль голови, гострі м’язові болі, незвичайну стомлюваність, запалені лімфатичні вузли, а також болі в області щелепи, шиї або паху проявляються на початковому етапі розвитку захворювання. На другій стадії висипання з’являються на шкірі та слизових оболонках всього тіла.

За нинішньої хвилі мавпячої віспи часто уражаються області навколо геніталій, а також області навколо ануса та рота. Пошкодження іноді передують прояву хвороби у лімфатичних вузлах, лихоманці, стомлюваності та болю, нагадує ВООЗ.

У різних випадках захворювання симптоми різняться. Через кілька днів чи тижнів висипання утворюють кірки, які згодом відпадають, а поразки зникають. Захворювання заразне протягом усієї хвороби.

Діагностика може бути утруднена, оскільки в деяких випадках немає звичайних симптомів, а захворювання нагадує деякі інфекції, що передаються статевим шляхом, попереджають різні органи охорони здоров’я.

Мавпяча віспа проходить сама по собі протягом двох-трьох, а іноді й чотирьох тижнів. Часто потрібне лише лікування таких симптомів, як лихоманка чи свербіж.

У деяких випадках ураження надто болючі, про що свідчать багато хворих, що може призвести до прийому знеболюючих і навіть до госпіталізації.

Фахівці радять не травмувати вогнища ураження, щоб уникнути подальшого поширення вірусу по тілу або залишення шрамів. Бажано прикрити осередки ураження, щоб знизити ризики.

У деяких людей захворювання може прогресувати до суперінфекції уражень шкіри, а також респіраторних, травних, очних чи неврологічних проблем.

При необхідності призначають лікування противірусними препаратами, наприклад, «Тековірімат», який в основному застосовують при віспі.

Тяжкі випадки частіше спостерігаються у дітей, вагітних жінок і людей зі зниженим імунітетом. На сьогоднішній день ні в Європі, ні в США не зареєстровано жодного випадку смерті.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

На острові Балі посилює заходи перевірки туристів в аеропорту після спалаху віспи мавп в Індонезії

Балі посилює санітарний контроль за пасажирами, які прибувають до...

У Таїланді стався спалах небезпечної хвороби: їй заражаються туристи однієї категорії

У Таїланді в червні зафіксовано спалах небезпечного захворювання, яким...

На Кубі виявлено перший випадок мавпячої віспи

На Кубі було виявлено перший випадок мавпячої віспи. Носієм...

У Європі різко зросла кількість випадків мавпячої віспи

За один тиждень кількість випадків захворювання на мавпячу віспу...

В США пасажирку не впустили до літака через висип на обличчі

Жінку, яка летіла рейсом Spirit Airlines, мало не вигнали...