ГоловнаІспаніяГотелі курортів Іспанії та Португалії занурилися в хаос через нестачу персоналу

Готелі курортів Іспанії та Португалії занурилися в хаос через нестачу персоналу

Готелі двох популярних туристичних напрямків занурилися в хаос через нестачу персоналу напередодні високого серпневого курортного сезону. Йдеться про Іспанію та Португалію, які після дворічної перерви на ковід, так і не налагодили кадрові «потужності» в готельній індустрії.

У секторі гостинності нині спостерігається величезний брак кваліфікованих співробітників, що створює проблеми для готелів, барів та ресторанів, повідомив The Sun – нікому обслуговувати туристів. У розпал літнього сезону незатребуваними залишилося близько 200.000 вакансій у найпопулярніших точках відпочинку.

Наслідки коронавірусу, під час якого пішли тисячі співробітників, відчуваються особливо сильно у 2022 році, коли сектор туризму почав відновлюватись. Проблема в тому, що ті, хто попрощалися з туристичним сектором, не хочуть повертатися: за два роки вони встигли освоїтися в іншій сфері.

Зневірені роботодавці тепер пропонують для них такі стимули, як вищі зарплати, безкоштовне проживання та грошові бонуси. Конкретний приклад: популярна готельна мережа Іспанії Escarrer почала надавати житло деяким співробітникам, щоб переконати їх повернутися до готельного сектору. Схоже, що отриманий досвід схожий на необхідність запускати весь сектор наново, зауважив Габріель Ескаррер, виконавчий директор мережі готелів Melia на Майорці (один із іспанських Балеарських островів у Середземному морі). “Багато співробітників вирішили перейти в інші сектори, тому ми починаємо вибудовувати сектор з нуля, і нам доводиться боротися за таланти”, – пояснив він.

За офіційними даними, заробітна плата персоналу, що працює в барах і ресторанах, зросла на 60%, але турсектор, як і раніше, залишається одним із найнижчих. Проблема нестачі кадрів є особливо актуальною проблемою в Іспанії та Португалії, де до пандемії на туризм припадало відповідно 13 та 15 відсотків економічного виробництва.

Раніше частину співробітників складали британці. Однак після виходу Великобританії з ЄС обом країнам набирати співробітників із цієї країни стало складніше. Посилення обмежень на залучення британських сезонних співробітників призвело до того, що тепер вони не можуть так само легко літати до Європи.

Проблеми нестачі персоналу виходять на перший план серед інших потенційних проблем для мандрівників, включаючи можливий страйк персоналу в аеропортах. Через брак персоналу в пунктах вильоту було скасовано тисячі рейсів.

Раніше DIP писав, що “Хаос перекинувся на Туреччину“.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...

Туризм у Європі майже вийшов на допандемійні рівні

Чотири роки тому пардемія коронавірусу повністю зупинила світовий туризм....