ГоловнаCOVID Travel NewsТуризм у ЄС впав на 77% - Греція та Хорватія серед найбільш...

Туризм у ЄС впав на 77% – Греція та Хорватія серед найбільш успішних напрямків

Туризм у всіх країнах-членах ЄС скоротився на 77% порівняно з рівнем до пандемії, причому найбільше постраждали ті, хто залежить від далекомагістральних ринків чи островів.

За даними Європейської туристичної ради (ETC), очікується, що до кінця року кількість міжнародних туристичних прибутків до Європи скоротиться на 60 відсотків. Більше того, хоча попит на подорожі до ЄС трохи відновився, досягнення допандемічного рівня очікується не раніше ніж у 2024 році.

Будучи першою країною, що відкрила свої межі для вакцинованих мандрівників, Греція стала свідком найбільшої кількості ночівель; це всього на 19% менше, ніж у 2019 році, але кількість іноземних туристів була відносно низька.

Країни ЄС з найвищими показниками прибутків були відзначені переважно у регіоні Південно-Східної Європи. Хорватія прийняла у вересні 1,9 мільйона туристів – на 37 відсотків менше порівняно з рівнем до пандемії.

Іншими країнами, в яких спостерігається спад прибутків, є Чорногорія із 44-відсотковим зниженням порівняно з 2019 роком, Люксембург (-45%) та Монако (-46%). З іншого боку, у Чеській Республіці зафіксовано найнижчий спад у ЄС, приблизно на -94% менше, ніж у період до пандемії завдяки жорстким заходам COVID-19, що діяли протягом усього року.

Крім того, у літній сезон у Європі спостерігався спад повітряного руху, в середньому на 58 відсотків порівняно з допандемічним рівнем, хоча доход від пасажирообороту на кілометр (RPK) становив половину стандартів 2019 року.

Поліпшення туристичної ситуації, відзначене у літні місяці, відбулося завдяки попиту на внутрішні авіаперевезення та створення цифрового сертифікату ЄС COVID. Порівняно з рівнем активності 2020 року заповнюваність готелів у Європі була найнижчою у світі, досягнувши лише 10,5 відсотка. З іншого боку, середньоденні тарифи (ADR) зросли на 6,5 відсотка, що сприяло збільшенню доходів з одного вільного номера на 17,7 відсотка.

Більше того, Едуардо Сантандер, директор ETC, зазначив, що міжнародні подорожі можуть стати можливими.

“Цей літній сезон у Європі добре це довів. Тому країни ЄС мають перейти до підходу, що базується на ризику для мандрівників, а не на принципі “від країни до країни”, який використовується в даний час. Міжнародні поїздки мають бути повністю відновлені на тих же умовах, що і всередині ЄС: на основі вакцинації, одужання чи негативного тесту на COVID-19″, – сказав Сантандер.

Ключову роль у туризмі відіграли американські мандрівники, яким було дозволено в’їзд до кількох країн-членів ЄС, незважаючи на заборону США на в’їзд до ЄС. Проте, прибуття американців до Європи залишається на 90 відсотків нижче за рівень 2019 року по третині напрямків. Американці здебільшого відвідували туристичні місця Південного Середземномор’я, причому в Греції було зафіксовано найшвидше зростання кількості прибутків із США, всього на 38 відсотків менше, ніж у 2019 році.

Відсутність китайських відпочиваючих відчувалась у країнах-членах ЄС, оскільки всі напрямки повідомили про зниження більш ніж на 90 відсотків порівняно з 2019 роком.

Свіжі новини

Погода

Також читайте