ГоловнаГреціяГреція надіслала листа до суду в Гаазі з приводу військових злочинів в...

Греція надіслала листа до суду в Гаазі з приводу військових злочинів в Маріуполі

Греція надіслала листа головному прокурору Міжнародного кримінального суду в Гаазі у зв’язку з військовими злочинами в українському місті Маріуполь, повідомляє БТА з посиланням на міністра закордонних справ Нікоса Дендіаса.

У листі Дендіас закликає до розслідування злочинів, скоєних у Маріуполі та селах Сартана та Волноваха, де на початку війни було вбито представників грецької меншини України.

В інтерв’ю газеті У “Катімеріні” Дендіас наголошує, що Афіни наполягатимуть на повному розслідуванні злочинів.

“Для Греції захист цивільного населення та надання гуманітарної допомоги етнічним грекам в Україні є абсолютним пріоритетом, особливо у прибережному регіоні Чорного моря в таких містах, як Маріуполь та Одеса, де греки жили віками”, – наголосив Дендіас під час свого нещодавнього візиту до Одеси та передачі гуманітарної допомоги.

Що стосується Маріуполя, “ситуація трагічна, місто практично перестало існувати”, – зазначив грецький дипломат, додавши, що доступ до міста заборонено, тому “ми не можемо на власні очі оцінити масштаб катастрофи”.

“Греція продовжуватиме підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України”, – зазначає Дендіас, наголошуючи, що, незважаючи на історичні зв’язки з Росією, “у його країни немає вибору”.

До вторгнення Росії грецька громада в Україні налічувала близько 150 тисяч осіб. Етнічні греки проживали в основному в районі міста Маріуполя, яке було одним з основних об’єктів російських військових дій.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте