ГоловнаLifeStyleТуристам назвали 5 способів запобігання аферам та шахрайству при бронюванні місця відпочинку

Туристам назвали 5 способів запобігання аферам та шахрайству при бронюванні місця відпочинку

Пандемія підвищила інтерес до сервісів бронювання приватного житла, таких як Airbnb. Очікується, що за цим виріс і інтерес шахраїв, які розраховують поживитися за рахунок туристів.

У результаті британські ЗМІ опублікували для своїх туристів 5 рекомендацій, як не дати несумлінним господарям житла, а також відвертим шахраям нажитися на собі. Поради в цілому універсальні, і стануть у нагоді також і в українських умовах:

  1. Зробіть фотографії до та після здачі в оренду: «захистіть себе, сфотографувавши кожну кімнату перед заселенням», – радять експерти. На підтвердження вони розповідають історію невдахи туристки, яку звинуватили у крадіжці телевізора з квартири. Сервіс Airbnb став на бік господаря та виніс вирок, не почувши версію туристки. У результаті телевізор коштував 333 долари. Тільки потім Airbnb розглянув справу та повернув усю суму. «Щоб не стати жертвою подібних інцидентів, сфотографуйте кожну кімнату відразу після прибуття разом із будь-якими дорогими предметами, такими як телевізори або стереосистеми, та зробіть знімки ще раз перед від’їздом», – пише видання.
  2. Завжди перевіряйте всі фотографії та відгуки – заявлене в оголошенні може не відповідати правді. Так, один турист, що приїхав до Амстердама, з подивом виявив, що те, що він думав кімнатою в хорошому будинку, виявилося… транспортним контейнером, переробленим під житло. Причому і розташовувався контейнер на узбіччі дороги. “Завжди переконайтеся, що на веб-сайті є чіткі зображення, які виглядають справжніми, а не підробленими, і які дають кілька різних ракурсів, а не лише знімки крупним планом”, – радять туристам. Також радять перевірити весь набір додаткових послуг – таких як Wi-Fi або рушники, а також передбачаються додаткові збори. Причому при перевірці не завадить скріншот екрану з цими даними – у разі чого послужить доказом.
  3. Не йдіть із сайту-агрегатора і не платіть там заставу та гроші. Це поширена афера, запевняють експерти, просити потенційних гостей вносити заставу поза сайтом оренди, щоб уникнути комісій Airbnb. У результаті турист залишається без захисту, шахрай просто може забрати гроші і зникнути без сліду, тоді як послуги хоч якось пропонують захист платежів. Крім того, таким чином підключаються і шахраї, запрошуючи туристів на фейкові сайти, тому бронюючи безпосередньо, варто бути уважнішими подвійно.
  4. За будь-якої проблеми негайно повідомте орендодавця. «Якщо на початку поїздки в житло, що орендується, ви виявили яку завгодно проблему – негайно зв’яжіться з господарем житла», – повідомляє видання. Інакше турист може залишитися крайнім, а якщо він вирішить з’їхати – буде проблема повернення депозиту. «Airbnb зберігає гроші та не передає їх господареві протягом 24 годин після реєстрації, що дає вам час переконатися, що оголошення є законним. Тому якщо ви виявите, що нерухомість небезпечна або вас не влаштовує, ваші гроші можна швидко повернути і направити на іншу оренду», – заявляють експерти видання.
  5. Повідомляйте про додаткових гостей: хоча у квартиру, зняту на двох, привабливо запросити ще кількох друзів та влаштувати вечірку – це може спричинити відповідальність та санкції, попереджають експерти. Також господар може розглянути це як порушення контракту та залишити собі заставу.

І, нарешті, експерти розписують ті ознаки, які найшвидше свідчать про шахрайську пропозицію, головна мета якої – виманити гроші у туриста:

  • це здається занадто хорошим, щоб бути правдою – наприклад, ціна відпустки значно дешевша, ніж ви очікуєте;
  • з вами несподівано зв’язуються з незнайомою адресою чи номером від представника заброньованого готелю, житла або, наприклад, турфірми;
  • в адресі відсутнє щось, що підтверджує реальність компанії, наприклад, якщо немає поштової адреси
  • на туриста тиснуть, вимагаючи швидко переказати гроші, особливо якимось незвичайним способом, на кшталт переказу по телефону;
  • з туриста вимагають особисту інформацію – паролі, пін-коди тощо.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини