ГоловнаГотеліБез досвіду, без резюме, але на роботу: готелі Європи борються за персонал

Без досвіду, без резюме, але на роботу: готелі Європи борються за персонал

Найбільші європейські готельні мережі наймають співробітників без досвіду чи навіть без резюме, а менеджери визнають, що роки недоплати тепер викликають проблеми, через що вони не можуть задовольнити попит на поїздки після пандемії.

Тисячі працівників залишили індустрію гостинності, коли міжнародні поїздки припинилися під час пандемії Covid-19. Багато хто вважав за краще не повертатися, знайшовши більш високооплачувану роботу в іншому місці, залишивши готельєрів боротися з гострою нестачею.

Найбільша в Європі готельна мережа Accor реалізує пілотні проекти з найму людей, які не мають досвіду роботи в галузі, повідомив агентству Reuters генеральний директор Себастьян Базен в інтерв’ю на Катарському економічному форумі минулого місяця.

За його словами, Accor, яка керує такими брендами, як Mercure, ibis та Fairmont, більш ніж у 110 країнах, потребує 35 000 співробітників по всьому світу.

«Ми випробували таку ініціативу в Ліоні та Бордо десять днів тому, а цими вихідними ми проводимо співбесіди з людьми без резюме та попереднього досвіду роботи, і їх наймають протягом 24 годин», — каже він.

У короткостроковій перспективі Accor заповнює робочі місця у Франції молоддю та мігрантами, одночасно скорочуючи кількість послуг.

“Йдеться про студентів, людей, які приїхали з Північної Африки”, – говорить він. «І закривати ресторани на обід чи відкривати їх лише 5 днів на тиждень. Іншого рішення немає».

За його словами, новобранці проходять шестигодинну підготовку та навчаються на льоту.

Нестача робітників особливо гостро відчувається в Іспанії та Португалії, де до пандемії туризм становив 13% та 15% економічного виробництва відповідно.

Власники готелів пропонують вищу заробітну плату, безкоштовне проживання та стимули, такі як бонуси та медичне страхування.

“Багато співробітників вирішують змінити сектор, тому ми починаємо галузь з нуля, і нам доводиться боротися за таланти”, – заявив журналістам у Мадриді Габріель Ескарер, виконавчий директор іспанської мережі Melia.

Для залучення співробітників його компанія нещодавно надала житло, іноді в готельних номерах через брак орендного житла поблизу своїх курортів.

З аналогічними проблемами стикаються і дрібні готельєри.

Директор з операцій в Hotel Mundial – одному з найзнакових готелів Лісабона – каже, що зараз він намагається найняти 59 співробітників. Він побоюється, що без достатньої кількості людей деякі готелі скоротять кількість гостей та послуги, які вони можуть запропонувати.

“Якщо ми не зможемо найняти людей, нам доведеться скоротити послуги”, – говорить він. «Це сумно і драматично для галузі, яка не мала доходів протягом останніх двох років».

В Іспанії та Португалії – двох найпопулярніших туристичних напрямках у Європі – сценарій повторюється у барах, ресторанах та готелях – бронювання, яке було бажаним, але за ціною, яку важко заплатити.

52-річний Хосе Карлос Сакко може відкрити свій бар у Мадриді — Tabanco de Jerez — лише у вихідні, коли студенти, які потребують додаткових коштів, не мають занять і доступні для роботи.

«Ми не можемо відкритися протягом тижня, бо я не маю рук, вони навчаються», — каже він, вказуючи на своїх студентів-співробітників, які обслуговують столи по суботах.

У мадридському районі Ла-Латина власниця таверни Angosta Марівені Родрігес найняла мігрантів на пік сезону.

«Ми даємо можливість мігрантам, які хочуть працювати, бо не мають сім’ї чи інституційної підтримки», — каже він.

За даними галузевих асоціацій, у сфері громадського харчування Іспанії не вистачає 200 000 робітників, а португальським готелям потрібно ще як мінімум 15 000 осіб, щоб задовольнити зростаючий попит.

“Рішення, безумовно, полягає у вищій оплаті”, – говорить Хосе Луїс Ісуель з асоціації громадського харчування.

Робляться спроби повернути співробітників. Згідно з офіційними даними, в Іспанії бари та ресторани збільшили заробітну плату співробітників майже на 60% у першому кварталі порівняно з аналогічним періодом минулого року. Але індустрія туризму, як і раніше, є сектором, у якому працівникам платять найменше — близько 1150 євро на місяць.

У сусідній Португалії очікується, що цього року заробітна плата працівників готелів зросте на 7%, як показує дослідження центрального банку та Національного статистичного інституту, але середня заробітна плата в цьому секторі становить 881 євро на місяць, що трохи вище за мінімальну заробітну плату в країні.

Базен каже, що хоча готелі заповнені лише на 60-70%, вони можуть впоратися з нестачею персоналу, але коли вони будуть повністю заброньовані, буде реальний тиск.

У минулому галузь або недостатньо платила або була зосереджена на розвитку персоналу, каже Базен.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини