ГоловнаCOVID Travel NewsВаріант Лямбда: Що ми знаємо про останній штам вірусу COVID-19?

Варіант Лямбда: Що ми знаємо про останній штам вірусу COVID-19?

Варіант Лямбда SARS-CoV-2, вперше виявлений у Перу, а зараз у понад 30 країнах світу, був оголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 14 червня як “цікавий варіант”.

Вчені та експерти розглядають останній варіант вірусу, який викликає COVID-19, як нову загрозу досягненню за останній рік чи близько того.

C.37 – Що таке варіант Лямбда?

Віруси постійно мутують, виробляючи різні версії або варіанти. Цей варіант – раніше відомий як C.37, був вперше виявлений у грудні 2020 року в Перу. За даними ВООЗ, у травні та червні в Перу, де найвищий у світі рівень смертності від коронавірусу, на Лямбду припадало 82 відсотки нових випадків захворювання на COVID-19.

Лямбда має унікальну картину семи мутацій білка спайку, який вірус використовує для зараження клітин людини. Особливо зацікавила дослідників одна мутація під назвою L452Q, яка подібна до мутації L452R, яка, як вважають, сприяє високій інфекційності варіанту Дельта.

Які ризики пов’язані з варіантом Лямбда?

Варіант Лямбда, як правило, асоціюється з вищою трансмісивністю та стійкістю до антитіл, проте експерти у галузі охорони здоров’я заявили, що для надійного встановлення цього факту потрібно більше даних.

Спайковий білок варіанта Лямбда має унікальну картину з 7 мутацій (Δ246-252, G75V, T76I, L452Q, F490S, D614G, T859N), з яких L452Q подібний до мутації L452R, про яку повідомляють у варіантах Delta і Epsilon. Показано, що мутація L452R надає антитілам імунну втечу та підвищує вірусну інфекційність. Сучасні дані свідчать про те, що мутація L452Q, присутня у варіанті Лямбда, може надавати властивості, подібні до тих, що описані щодо інфекційності варіанту Дельта.

Громадська охорона здоров’я Англії у Великобританії зазначила, що “в даний час немає жодних доказів того, що цей варіант викликає важче захворювання або вакцини, що застосовуються в даний час, менш ефективними”.

Варіант Лямбда: Що ми знаємо про останній штам вірусу COVID-19?

Які симптоми Лямбда-варіанту?

Розуміння варіанту Лямбди все ще є досить низьким, але на підставі офіційного випуску ВООЗ у пацієнтів із COVID-19, як правило, спостерігається один із таких основних симптомів:

  • лихоманка.
  • сухий кашель.
  • втома.

Рідше симптоми:

  • болі.
  • біль у горлі.
  • діарея.
  • кон’юнктивіт.
  • головний біль.
  • втрата смаку або запаху.
  • висип на шкірі або зміна кольору пальців рук або ніг.

Де в усьому світі був помічений варіант Лямбда?

Незважаючи на те, що заразність і швидкість зараження варіанта Лямбда ще не встановлені, його було виявлено приблизно в 30 країнах світу. Хоча це явно домінуючий штам в Перу, на який припадає понад 80% випадків, у Чилі на нього припадає понад 31% зразків з травня та червня.

Нещодавно Громадська охорона здоров’я Англії у Великобританії повідомило, що в країні було виявлено кілька випадків, спричинених Лямбдою, і визнано, що вони мають “потенційно підвищену передачу або можливу підвищену стійкість до нейтралізуючих антитіл”. Потрапивши до Європи, де вже триває боротьба з варіантом Дельта, досі незрозуміло, наскільки головною причиною занепокоєння варіант Лямбда може бути через відсутність досліджень.

Регіональний радник Панамериканської організації охорони здоров’я (PAHO) з питань нових вірусних захворювань Джайро Мендес заявив 30 червня, що це було виявлено у восьми країнах Латинської Америки та Карибського басейну, “але епізодично у більшості країн”. Далі Мендес заявив, що поки немає чітких доказів того, що це більш трансмісивний вірус.

Чи ефективні вакцини проти Лямбда-варіанту?

На даний момент вчені не мають однозначної відповіді на це.

Дослідники з Чилійського університету в Сантьяго вивчали вплив Лямбди на вірусну інфекційність за допомогою зразків крові місцевих медичних працівників, які отримали дві дози вакцини CoronaVac з Китаю. Їх результати, опубліковані в препринтному документі, дозволяють припустити, що Лямбда є більш інфекційною, ніж Гамма та Альфа, і краще здатна уникнути антитіл, утворених вакцинацією.

З іншого боку, дослідження медичного факультету Нью-Йоркського університету імені Гроссмана, яке ще не було рецензовано, опубліковане 3 липня, припустило, що вакцини мРНК насправді ефективні проти варіанта Лямбда. Як вакцини Pfizer, так і Moderna засновані на технології мРНК.

Однак обидва ці дослідження ще не пройшли рецензування, а точні дані щодо ефективності вакцин проти варіанту Лямбда ще не встановлені.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...