ГоловнаCOVID Travel NewsРелігійний туризм зруйнований пандемією COVID-19

Релігійний туризм зруйнований пандемією COVID-19

Хадж, найбільше паломництво в мусульманському світі, почався в Мецці, Саудівська Аравія. Але в цьому році знову через пандемію до участі допущено лише кілька десятків тисяч паломників. Певна втрата доходу для першої економіки Перської затоки і можливість релігійного туризму сильно постраждали від пандемії у всьому світі.

Другий рік поспіль влада Саудівської Аравії різко скоротили кількість мусульман, які беруть участь у хаджі, який проводився з 17 по 22 липня 2021 року: 60 000 паломників, всі жителі Саудівської Аравії, у віці від 18 до 65 років, не страждають хронічними захворюваннями і, перш за все, правильно вакциновані. Це далеко від двох з половиною мільйонів паломників, які стікалися до священного міста Мекки в 2019 році з усього світу.

Втрата доходів для економіки Саудівської Аравії значна. До пандемії хадж приносив королівству в середньому від 10 до 15 мільярдів доларів на рік на додаток до 4-5 мільярдів, витрачених приблизно вісьмома мільйонами прочан під час омри – невеликого необов’язкового паломництва, яке можна виробляти цілий рік. Втрачені непередбачені доходи від релігійного туризму еквівалентні 7% ВВП Саудівської Аравії. Це другий за величиною внесок в економіку країни після нафти.

Це катастрофа для саудівських фінансів, але не єдина. В інших країнах світу, особливо в Африці, десятки тисяч туристичних агентств, що спеціалізуються на релігійному туризмі, відразу виявилися не при справах.

Глобальна криза релігійного туризму

Ця ситуація стосується не тільки Саудівській Аравії. Більшість великих релігійних зібрань було скасовано, за винятком Кумбха Мела, великого індуїстського паломництва, що зібрав до 9 мільйонів паломників на берегах Гангу в квітні минулого року і протягом декількох тижнів. Але Індія і раніше платить високу ціну: на сьогоднішній день більш 411000 смертей через поширення варіанта Дельта, на який в даний час припадає більшість нових інфекцій в усьому світі.

Наприклад, в Європі в таких напрямках, як Лурд у Франції, Сантьяго-де-Компостела в Іспанії і Фатіма в Португалії, в минулому році було зареєстровано падіння активності в середньому на 75%.

Різке скорочення числа паломників в цих основних місцях паломництва серйозно торкнулося всю місцеву економіку, починаючи з готельного і ресторанного бізнесу.

Після скасування великого паломництва Лурд, друге за величиною готельне місто у Франції після Парижа, в минулому році зафіксувало заповнюваність лише 25% своїх закладів. Близько 2500 сезонних робітників в цих галузях залишилися без роботи. Кількість закритих магазинів, особливо сувенірних, незліченна безліч. В цьому році сценарій, швидше за все, повториться знову, і паломники будуть змушені стежити за святкуванням на екранах.

Релігійний туризм зруйнований пандемією COVID-19

Невіруючі на допомогу релігійного туризму

Можливо, порятунок для деяких з цих иісць могло прийти від невіруючих. Пандемія глибоко змінила ставлення людей до туризму. Обмежувальні заходи, введені для стримування поширення вірусу, поклали край поїздкам за кордон. Послідовні обмеження породили тягу до природи, до широко відкритих просторів. А потреба знайти себе, знайти сенс свого життя – так ніколи не було.

У цьому контексті паломництво цілком може стати новою тенденцією в подорожах після Covid-19. Так йде справа з дорогами в Сантьяго-де-Компостела, які приймають все більше і більше мандрівників, а не тільки паломників. Згідно з дослідженням, опублікованим журналом National Geographic, 40% пішоходів, що йдуть цим шляхом у Франції, Іспанії та Португалії, тепер невіруючі.

Всюди в Європі, в Ірландії, Уельсі, Фінляндії і Швеції існує таке ж захоплення цим типом подорожей, що складається з прогулянок на відкритому повітрі і відвідування релігійних місць. Ці нові види паломників залишаються, споживають і беруть участь в економіці територій, які вони перетинають. Словом, вони – ковток свіжого повітря для релігійного туризму в кризу.

Свіжі новини

Погода

Також читайте