ГоловнаРосіяВійна з церквою на фоні війни: В Україні перестали молитися за патріарха...

Війна з церквою на фоні війни: В Україні перестали молитися за патріарха Кирила

До парламенту Києва внесено законопроект, який забороняє діяльність Московського патріархату.

Депутати правлячої партії “Слуга народу” пропонують протягом 48 годин після ухвалення закону націоналізувати майно підвідомчої Москві української церкви. Але своїм парафіям, монастирям та семінаріям вона дає 14 днів на «зміну підпорядкування». Крім Московського патріархату, в Україні діє автокефальна Українська православна церква, яка визнає суверенітет Константинопольського патріарха (Москва вважає його «неканонічним»).

Депутат Оксана Савчук, яка внесла законопроект, звинуватила московську церкву у «сприянні у проведенні розвідувальної діяльності агресором». На початку війни кілька людей було спіймано за збором такої інформації в Києві та Дніпрі та пов’язано з Московським патріархатом.

Краплею, що вилилася в заклинання, стало повстання парафіян під Черкасами, які виступили проти свого парафіяльного священика, бо він відмовився провести панахиду за українським військовослужбовцем.

У той самий час сама підлегла Москві церква перебуває межі розриву із нею через ставлення до війни московського патріарха Кирила. Він жодного разу не згадав про жертви з української сторони, не кажучи вже про засудження агресора. Натхненні його прикладом, окремі російські архієреї, наприклад, вважали «дезертирами» тих, хто емігрував із країни (в Рязані), або закликали до «остаточного вирішення українського питання» (у Сиктивкарі).

В результаті в Україні в 1/3 єпархій перестали молитися за патріарха Кирила (і в багатьох інших церквах у єпархіях, що залишилися, наприклад, у Почаївській лаврі). Особливо у тих, що знаходилися на лінії фронту, як, наприклад, Сумська єпископія. – Російська православна церква втратила Україну, – сказав один московський оглядач. Також усі відзначають «падіння авторитету Російської церкви у православному світі», де «спілкування з патріархом Кирилом трактується мало не як співучасть в агресії».

“Ми ставимося до цього вкрай негативно”, – сказав представник Кремля про український законопроект. Хоча Верховна Рада продовжує працювати, неясно, чи розглядатиме вона цей законопроект і коли.

Свіжі новини

Погода

Також читайте