ГоловнаБілорусьПолітичний скандал на Олімпіаді: білоруський спортсмен просить притулку в Японії

Політичний скандал на Олімпіаді: білоруський спортсмен просить притулку в Японії

Білоруська спринтерка попросила політичного притулку у влади Токіо після того, як вона поскаржилася на насильницькі спроби примусово повернути її на батьківщину.

Христина Цімановська зателефонувала до поліції в аеропорту в столиці Японії в неділю, заявивши, що не хоче сідати на державний літак назад до Мінська. Спортсменка стверджує, що стала жертвою репресій через критику тренерів білоруської збірної.

За кілька годин до жіночого спринту на 200 метрів Христину доставили в аеропорт Ханеда. Раніше вона скаржилася у соцмережах, що в останній момент вона була зареєстрована для участі в естафеті на 4 по 400 метрів без її відома, після того як двоє її товаришів по команді вибули через недостатність допінг-тестів. Це викликало критику Цімановської в державних ЗМІ Білорусі.

Незабаром після цього в її номер в Олімпійському селищі прибули представники Білоруського олімпійського комітету і повідомили, що у неї є година зібрати валізи, перш ніж її відвезуть в аеропорт.

Білоруський олімпійський комітет повідомив, що Христину Цімановську вилучили з команди через нестабільний емоційно-психічний стан. Спортсменка заперечує, що її обстежували лікарі з приводу такої проблеми.

За останніми даними, вона подасть заяву про надання притулку в Європі після того, як вже отримала пропозиції про візу з Чехії та Польщі, повідомляє BBC.

Комітет ООН у справах біженців також підтримує контакти з Цімановской. Спринтер ночував в готелі недалеко від аеропорту, що охороняється японською поліцією.

Історія набула скандального характеру в самій команді, інформує БТА. Бронзовий призер у стрибках у висоту Максим Недосеков висловився проти свого товариша по команді. “Мені ця людина зовсім не подобається! Вона дуже зарозуміла щодо команди, інших гравців та тренерів. Вона вважає, що вони неправильно поводилися з нею. Загалом, вона багато говорить, але кожен повинен відповідати за свої слова”, – цитує слова Недосекова білоруська спортивна газета “Tribune”.

Міжнародний олімпійський комітет заявив, що розслідує ситуацію і не буде вводити санкції проти Білорусі до з’ясування цієї справи.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте