ГоловнаCOVID Travel NewsСтолиця ЄС здалася та змінила правила в'їзду для туристів

Столиця ЄС здалася та змінила правила в’їзду для туристів

З початку тижня від своїх суворих антиковідних правил відмовляється столиця ЄС – Бельгія, де розташований адміністративний центр Євросоюзу Брюссель. Країна скасовує відразу кілька ковідних обмежень щодо в’їзду для туристів. Втім, правила все одно залишаються твердими. Крім того, Бельгія першою запровадила і заходи безпеки щодо нової хвороби – тобто, віспи мавп, виявленої у сусідніх Нідерландах.

Також читайте: Що відомо на сьогодні про спалах «мавпячої віспи» і як він може впливати на туризм

Так, Федеральна державна служба Бельгії (FPS) з охорони здоров’я, безпеки харчових ланцюгів та навколишнього середовища оголосила, що з понеділка дія жовтого коду, який діє в Бельгії з березня 2022 року, буде припинено за рішенням Консультативного комітету. Цей крок означає, що туристи з країн, які не входять до Європейського союзу, тепер можуть в’їжджати на територію Бельгії з другорядними цілями, такими як туризм.

Водночас влада також скасувала зобов’язання складати аналізи у перший та сьомий день прибуття, а також зобов’язання перебувати у карантині терміном на десять днів. Також буде не потрібно заповнювати форму пошуку пасажира перед поїздкою до Бельгії або пред’являти дійсний сертифікат про вакцинацію, одужання або результати тесту.

Проте заходи зберігатимуться по відношенню до туристів, які «прибувають з країни з новим варіантом вірусу або викликають стурбованість», – заявив прем’єр-міністр Олександр Де Кроо у прес-релізі, що оголошує про зміни, пов’язані з коронавірусом. Масовий режим також здав позиції не скрізь – маски скасовані в громадському транспорті та інших місцях, але збережені в медустановах та «жвавих та багатолюдних місцях».

Досі в Бельгії діяли одні з найсуворіших обмежень на в’їзд через коронавірус порівняно з іншими країнами ЄС та Шенгенської зони. До речі, першою з європейських країн Бельгія запровадила й заходи протидії нової «уславленої» хвороби: Бельгійська група з оцінки ризиків (RAG) запровадила тритижневий карантин для осіб із симптомами віспи мавп. Ризик є – нещодавно три нові випадки зафіксовано у сусідніх Нідерландах. Джерело прояснене – це секс-туризм: всі троє брали участь у гей-фетиш-фестивалі під назвою Darklands.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини